11.22.63

11.22.63- 2.Bölüm

11.22.63-2. bölüm

Selam Millet! 11.22.63 dizimizin 2. Bölüm yorumunda size eşlik etmekten onur duyarım.

///Unutmayın, Bu yazı spoiler içermektedir.///

-60’lara atıf

Jake’in her gittiği kasabada aile yanlarını tercih etmesi, 60’lar zamanındaki sıcak ortamın hissini bizlere yaşatması güzel bir detaydı. Tabii ki bizden daha çok yaşlı izleyicilerin etkilendiği kuşkusuz bir gerçektir.

-Harvey’in Ailesi

2.bölümün en önemli noktalarından biri Jake’in Frank (Harvey’in babası) ile tanışması olmuştur. Frank başlarda Jake‘e yakın davranıp onunla arkadaş olmaya çalışsa da işlerin onun istediği gibi gitmeyeceğini anlamıştır. Frank’in ölümü de bunu anlamasıyla birlikte gecikmemiştir. Frank’in ölümü ailenin kurtulmasına yol açsa da -burada değinmek istediğim nokta- Frank ölmeden önce Jake‘e “Burada olmamalıydın” demiştir. Bunun bize bir yerden tanıdık gelmesi gerekiyor. Acaba Frank de şapkalı adamın tarikatından olabilir mi? Yoksa spontane söylenen bir laf mıdır?

-Kelebek Etkisi

Harvey’in ailesi kurtuldu, Frank öldü fakat Jake bundan nasıl etkilenecek? Geçmişte yaşanmış trajedik bir kazayı engelledi. Acaba JFK’nin suikast girişimine bir etkisi olmuş mudur?

-Billy ile Jake

Billy bölüm sonunda Jake’in Frank’i öldürmesini engellemedi hatta bu da yetmeyip onu takip etti ve gelecekten gelen bir gazete kupüründe JFK’nin öldürüldüğünün yazıldığını gördü. Bakalım Billy Jake’i şerife götürecek mi? Yoksa Jake’e güvenip onunla mı hareket edecek?

Bir sonraki bölüm de görüşmek üzere…

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top