Çukur

Çukur 17.Bölüm

Bölüm Hakkında:

Vartolunun ölüm haberinin(tabii ölümüne inanmıyorum orası ayrı) verildiği sahne gayet güzeldi. Daha önce karşılaşmadığım bir sahne eğer orijinal ise gerçekten güzel zaten Çukur da böyle meşale ve silahla haber yayma sahneleri orijinal olmuştu. İdris Bey de oğullarını alıp yürüyor bak bak bak! Ya bu yanıma gel oğlumlar biraz abartı duygusal olmamış mı? Eleştirmeden duramam gene Türk Dizisi eyvallah diyoruz ama Vartolunun ölümüne ve cenazesine ayrılmış bir 25 dakika abi fazla be 10 dakika koy 15 koy da 25 nedir.

Medet de liderlik vasfı varmış helal olsun. Malları toplattı Celasun ile haber filan da yolluyor. Medet başrol de ister misin bir dizi de?

Selim karısına fena atar yaptı bir de sadece kimliğini bıraktı be. Vallahi şu dizi de 1 Akşın- Celasun 2 de Selim Ayşe mevzusundan illallah geldi bıktık be. Bu arada Celasun Akşın sahnesinde Celasun da bir Little Yamaç sezmedik değil.

Cemil- Ayşen yoook artık?

Aliço’nun sahneleri bir Sherlock Holmes edasıyla yazılmış gibi ya. Gerçekten bu tip karakterleri her türlü yeni yapımlarda görmeliyiz.

Yeni gelen polis memuru ne iş abi? Baya sayko karakter yalnız bilader herif kapıları yıkıyor araba patlatıyor. Türk Marşı diyorum aloo. Emrah Bey diyeceksiniz diye girdi ortama hadi hayırlısı.

Evet, bu diziye orijinal senaryo dedik Aile mihenk taşı bu dizide dedik ve meyvelerini yiyoruz şuan. Tabiri maruz görün. Herkes de şu soru vardı Kahraman’ın ölümü ne kadar yansıtılacak diziye? Aradaki olaylarla unutulup gidecek ve diziye ihanet mi edilecek? Fakat hiçbiri olmadı 17. Bölümde gördüğümüz gibi İdris Baba ve ailesinin bu konudaki hassaslığı belli.(Akşın ve ondan sonraki Yamaç sahnelerine binayen)

Emrah Komiser ile Yamaç arasındaki tanışma olayı efsaneydi. Gülmekten kırıldım. Bundan sonra belli ki işler hem kabadayı cephesinde hem de polisle olan ilişkilerinde zorlaşacak. İki taraf birden Yamacın üzerine bakalım bir joker karakter çıkar mı?

Trafik Polisi ve Emrah Amir sahnesinde iyice bokunu çıkartmışsınız ama Ay Yapım. İlla karakterinizin güçlü olduğunu göstermek için bu denli saçma bir hata yapılamaz. Kurallar halkın her kesimine işler fevri davranışlar takınan bir amire işlemeyecek diye bir şey yok. Bu tip bir hata umarım tekrarlanmaz. Ayıp…

Teori:

Gazeteci Kız. Şimdi bu kız ilk İdris Baba ile gündeme geldi sonra Aliço ile yakınlaştı Nazım’ın oyuncağı oldu. Çok farklı ilerliyor her şey anlamış değilim fakat düşünceme göre senaryo içinde değişiklikler yapılmış belli onun rolünün bağlantısı bir kesilip bir bağlanmış gibi. Benim düşüncem içerde ki adam olabilir. Bu düşüncem bütün karakterleri kendilerine bağlama potansiyeli olmasına dayanıyor Ay Yapım’ın.

Haydaa bunu teorilere yazıyoruz ama bence herkes gördü zaten Emrah Komiser Senanın abisi. Hadi çıkalım işin içinden şimdi. Düşünceme göre dizi ilk defa İçerde senaryosundan birebir alıntı yapmış

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top