Vizyondakiler

31 Ocak 2020 Vizyona Girecek Filmler

Güller Ülkesi: Damascena

Türkiye de gala yapan ilk Bulgar filmi olan Güller Ülkesi: Damascena filminin galasına Sosyal Eleştiri ekibi olarak biz de katıldık. 31 Ocak Cuma günü vizyona girecek bu film hakkında size birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle asla Türkçe Dublaj seansına gitmeyin umarım Türkçe Alt yazılı seans bulabilirsiniz. Film hem Bulgaristan hem de dünya ticareti için bir noktada önemli olan Gül, Gül yağı piyasasına değiniyor. Bunu yaparken aynı zamanda dönemin siyasi, sosyal altyapısını da gerçekten seyirciye güzel aktarıyor. Eğer hem Türk-Bulgar ilişkisine dair ilginiz var yada dram filmlerinden hoşlanan biriyseniz buna gidin derim. Ama ben senaryoda ciddi eksiklik olduğunu düşünüyorum ve film bittiğinde e bizim üç beş karakter vardı onlara ne oldu derseniz şaşırmayın.

Aşk Tesadüfleri Sever 2

Sorak ailesinin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmi bu cuma vizyona giriyor. Filmin fragmanı ciddi romantik film sever biriyseniz bence çok etkileyici, aynı anda iki zaman da geçen hikayenin baş rollerinde Nesrin Cavadzade ve Yiğit Kirazcı bulunuyor. Oyunculuklar soru işareti bıraksa da kafada bu filmin çok seyredileceğine eminim çünkü hitap ettiği kitle Türkiye de bir hayli geniş. Bu tarz filmleri izlemeyi tercih etmesem de ilk filmde ki başarıları göz önüne alınırsa 2. filmden izleyici bir hayli umutlu. Romantik film sevenler ve oyunculuk çok da umurumda değil hikaye aksın yeter diyenlere öneririm.

Eltilerin Savaşı

Senaryosu Gupse Özay’a ait olan yönetmenliğini Aykut Enişte filminden hatırlayacağımız Onur Bilgetay’ın yaptığı Eltilerin Savaşı bu cuma vizyonda. Fragmanı ile beni kendine çeken bir film diyebilirim. Dizilerdeki monotonlaşmış entrikalardan ziyade entrika komedisi denemek bu dönemde bence gayet güzel fikir olmuş. Yer yer popüler kültürün esprileri kaleme alınsa da güldürüp güldürmeyeceği izleyenlere kalıyor. Şahsen ben bu durumdan biraz sıkıldım itiraf etmeliyim. Ama genel olarak bu ara yerli komedi dizisi izleyeceğim diyenler varsa öneririm.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top