Filmler

92. Akademi Ödülleri

Uzun zamandır beklediğim gün geldi çattı 92. Akademi Ödülleri nam-ı değer Oscar töreni bu gece bizler ile olacak. Bende naçizane Oscar ödülleri hakkında birkaç fikrimi sizler ile paylaşacağım. Bu yazı da hem tahminlerim hem de o ödülleri bence kim almalı bunun peşine düşeceğim.

Ek olarak şu bilgiyi de verelim Akademi ödülleri Bein 1 HD’de 03:00’te kırmızı halı geçidi ile başlıyor, 04:00’te ise ödül töreni ile devam edecek.

EN İYİ FİLM

Her ödül çok önemlidir fakat kategoriler arasındaki herkesin en merakla beklediği en iyi film kategorisidir. Çünkü herkesin bu konuda bir fikri vardır desteklediği bir film vardır. Bu sene en sürpriz kategori bu olacak diyebiliriz hak eden adaylar varken Once Upon a Time in Holywood gibi bir filme ödül gidebilir durumu çok korkutuyor.

Bu ödülü Joker alır diye düşünüyorum. The Irishman’in almasını isterim.

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Bu kategori de hiç yarış yok desek yeridir. Joaquin Phoenix gerçekten çok iyi bir yıl geçiriyor neredeyse tüm ödülleri toplayarak geldi ve Oscar’ını da alıp bu geceyi kapatır diye düşünüyorum.

Bu ödülü Joaquin Phoenix alır diye düşünüyorum ve almasını da isterim.

EN İYİ KADIN OYUNCU

Bu kategori de Renee Zellweger, Scarlett Johansson ve Charlize Theron çok önde diyebilirim.

Bu ödülü Judy filmi ile Renee Zellweger alır diye düşünüyorum. Bombshell filmi ile Charlize Theron almasını isterim.

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Bu kategoride şu ana kadar birçok ödülü Brad Pitt aldı. Zaten bu gece de Al Pacino ile yarışacak desek yeridir.

Bu ödülü Once Upon a Time in Holywood filmi ile Brad Pitt alır diye düşünüyorum. The Irishman ile Al Pacino alsın isterim.

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Hiçte konuşmak istemediğim bir kategori çünkü gerçek anlamda kimseyi beğenmedim bu seneki yardımcı oyunculardan. Bir de Laura Dern çok ciddi bir kampanya ile geldiği için kimse ile yarışmadan alır gider Oscarını.

Bu ödülü Marriage Story ile Laura Dern alacak diye düşünüyorum.

EN İYİ ANİMASYON FİLMİ

Bu gece beni en çok üzecek kategorilerden biri bu olabilir. Klaus gerçek anlamda adaylar arasındaki en iyi noktalara değinen animasyon diyebilirim. Öte yandan I Lost My Body ve Toy Story 4 reklamı gerçekten iyi yapılan çokta medyada bahsedilen animasyonlar oldu.

Bu ödülü Toy Story 4 alır diye düşünüyorum. Klaus’un almasını isterim.

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

Bu kategoride iki kişi yarışıyor desek yalan olmaz. 1917 filmi ile Roger Deakins ve The Lighthouse filmi ile Jarin Blaschke. İki filmin de çok ayrı bir sinematografisi olduğunu düşünüyorum ve bu senenin ciddi anlamda en iyi yapımlarındandı.

Bu ödülü 1917 ile Roger Deakins’ın alacağını düşünüyorum. Jarin Blaschke ile The Lighthouse filminin almasını isterim.

EN İYİ YÖNETMEN

Bu kategori senenin neredeyse en merak edilen kategorilerinden. Tarantino, Scorsese gibi isimler olsa bile bu ödülün o ikisinden birine gitmeyeceği ise gerçekten çok garip. Kötü anlamda söylemiyorum çünkü daha çok hak eden başkaları var.

Bu ödülü Parasite ile Bong Joon Ho alır diye düşünüyorum ve alsın isterim.

EN İYİ KURGU

Bu kategoride Parasite ve Ford v Ferrari çok önde desem yeridir. İkisi de kendine özgü teknikleri ve ortak kurgu teknikleri ile ciddi anlamda iyi bir iş başarmışlar.

Bu ödülü Ford v Ferrari ile Michael McCusker alacağını düşünüyorum ve almasını da isterim.

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

Bu kategori de kişisel bağım olan The Irishman olduğu için çok heyecanlı olacağım izlerken ödül törenini. Öte yandan Little Women ve Jojo Rabbit bu kategoride tek ödüllerini kapabilirler.

Bu ödülü Little Women alır diye düşünüyorum. The Irishman almasını isterim.

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

Bu kategori benim en çok yükseldiğim kategorilerden biri diyebilirim. Adaylar gerçekten çok iyi ve çok kötü hani hiç ortası yok. Ama burada Akademinin ters köşe yapacağını da düşünüyorum.

Bu ödülü Once Upon a Time in Holywood alır diye düşünüyorum. Knives Out almasını isterim.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top