Dizi Önerileri

A Series of Unfortunate Events

Bugün ele alacağımız dizi, dizilerde kalıp terimini yıkan, 13 kitaplık bir serinin televizyon ayağına uyarlaması olan Talihsiz Serüvenler Dizisi.

-İlk olarak ele almamız gereken mesele dizinin konusu;

Ailesini gizemli bir yangında kaybeden 3 Baudelaire çocuğunun hayatı değişecektir. Üçkardeş artık tek başına kalmışken başlarına gelecek sıkıntılardan habersiz ailenin gizemini çözmeye çalışırlar. Ancak ailenin uzun bir geçmişe dayanan bazı karanlık sırlarını ortaya çıkartırlar. Peki, bu sırlar kardeşlerimiz başlarına ne gibi dertler açacak?

-Şimdi de oyuncu kadrosu ve dizinin arka planına göz gezdirelim;

Sadece ilk sezonu yayınlanan ve 2.sezon onayını Netflix den kapmış olan dizimizin başrolün de How I Meet Your Mother dizisinde aklımıza Barney karakteri ile kazınan Neil Patrick Harris bulunuyor.

Değinmeden bu yazıyı sonlandırmayacağım dediğim dizinin hem oyuncusu hem de Baudelaire çocuklarının acıklı hikayesini bize efsane seslendirmesiyle aktaran Patrick Warburton da kadroda yer alıyor.

Dizinin arka planında dikkat çeken bir şey de yapımcı koltuğunda Neil Patrick Harris ‘ in yer almasıdır. Yapımcı ekibin içinde serinin yazarı Daniel Handler da bulunuyor. Handler, 2004 yılında, eserinin beyaz perdeye taşınmasında kadroya dâhil edilmemiş ve filmin kitaba bağlı kalınmadan yapıldığını öne sürmüştü. Başrolünü Jim Carrey’in oynadığı A Series of Unfortunate Events filmi sadece 3 kitabı konu almasıyla birlikte gereken ilgiyi görememesinin sebeplerinden biri de bu olabilir.

Dizi müzikleri için Thomas Newman’ a da teşekkürü borç biliriz. İşini gayet iyi yaptığını ilk bölümden anlayacağınızı temin ederim.

-Neden İzlemelisin?/Neden İzlememelisin?

Aşk, Dram, Bilim Kurgu artık farklı bir şeyler görmek istiyorum “dünyayı kurtarmalarından bıktım”, “artık esas oğlan ve esas kız olmasın” düşüncelerine sahipseniz kesinlikle farklı bir senaryo ve farklı kişilikteki karakterlerin iyi oyuncularla eşleştiği bu diziye ihtiyacınız var diyebilirim. Sizi her bölümün sonunda farklı sürprizler beklediğinden emin olabilirsiniz.

Kitap okurları için tabi ki bir kitabın yerini dizi tutmayabilir bir şans vermeleri gerektiğini düşünsem de seriyi okuyan biri olarak yer yer duygusunu yaşayamadığım sahneler olmuştur o yüzden başlamadan önce bir düşünün derim.

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top