Film Önerileri

A Star Is Born

Film önerilerinde bu hafta sizlere müzikal bir yapım olan A Star Is Born filmini önereceğim. Yönetmenliğini Bradley Cooper’ın üstlendiği bu yapım 2018 yılında vizyona çıkmış ve oldukça beğeni toplamıştı. Aynı isimli 1937 yapımlı filmin günümüz uyarlamasını üstlenen ekip gerçekten iyi bir iş başarmış diyebiliriz.

İlk değinmek istediğim nokta oyunculuklar;

Bradley Cooper’ın gerçekten iyi bir oyuncu olduğunu ve oynadığı filmlerde sırıtmayan istediği role bürünebilen biri olduğunu biliyoruz. Fakat bu yapımda hem yönetmen koltuğunda olup hem de başrolünü Lady Gaga ile paylaştığı bir rolde görüyoruz. Fazla abartı gelebilir fakat ben Umut Işığım filminde gördüğüm Cooper performansından sonra ki en iyi Bradley Cooper filmi diyebilirim. Filmi açarken şüphelendiğim şey Lady Gaga’nın oyunculuğuydu itiraf etmeliyim. İşin müzikal kısmında mükemmel olan sanatçı dram sahnelerinde piyasada ki birçok oyuncuya taş çıkaracak bir performans sergilemiş.

İkinci olarak filmin müzikal ayağından bahsetmek gerekirse;

Lady Gaga’nın performansı gerçekten muazzamdı. Benim şaşırdığım nokta Bradley Cooper’ın bu kadar iyi seslendirdiği şarkılar. Daha önce Bradley Cooper’ın sesini bilmeyen biri olarak film bittiği gibi Spotify’da A Star Is Born playlistini takip edip indirdim. Yapmak istediğim bir yorum ise bu filmi sadece sanatsal olarak değerlendirerek sizi sıkacağı ön yargısına katılmayın çünkü filmin her dakikası sizi heyecanlandırıyor ve bir o kadar da müzikleri ile rahatlatıyor.

Toparlamak gerekirse dram sanat ve müzik sever herkesin bu filmi izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum. İyi Seyirler

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top