Film Eleştirileri

Aquaman

Merhaba arkadaşlar bugün vizyona giren Aquaman filmini izledim ve sizler ile yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Dikkat bu yazı spoiler içermektedir söylemedi demeyin.

İlk olarak filme puanım 10 üzerinden 6. DC’nin uzun zamandır yaptığı kötü işlere bir tanesi daha ekledi diyebiliriz. Bu kadar kötüyse neden 6 verdin derseniz ben DC için artık alt çizginin 10 üzerinden 7 olmasını isteyenlerdenim. Çünkü gerçekten harika süper kahramanlara ve hikayelere sahipler. Tek sorun hala sinematik evrene düzgün bir kaç işin dışında başka bir yapım çıkaramamaları. Burada tabii Warner Bros da büyük etken ama konuyu çok dağıtmayalım.

Filmin kötü yanlarından bahsetmek gerekirse filmin ilk yarısında aşırı derecede irite edici bir Aquaman seyrettik. Bu kadar havalı bir karakter olmayan Aquaman’i böyle oynamamalıydın Jason Momoa. Bir diğer kötü yanı kesinlikle müzik seçimleriydi. Hem gereksiz kullanılmış yerler doluydu hem de ciddi anlamda filmin havasını bozan parçalar vardı. Özellikle Mera ile Aquaman Sahra Çölüne giderken çalan şarkılar birden Hızlı ve Öfkeli havasına soktu. Senaryoda ki kopukluklar ise gerçekten işin cabasıydı. Keşke replikleri yazma işini 3, 5 saate bırakmasaydınız be abi!

Filmin iyi yanlarından bahsetmek gerekirse oldukça az tahmin edersiniz. Ben öncelikle Ocean Master karakterini canlandıran Patrick Wilson’un yoklukta iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum bir süper kahraman filmi için. Senaryoyu ve bazı gereksiz cjı’ları atlarsak gerçekten eğleneceğiniz bir film olduğunu düşünüyorum. Özellikle filmin ikinci yarısını hiç sıkılmadan izledim diyebilirim. Bu arada belirtmeden edemeyeceğim Amber Heard eh işte bir Mera olmuş. Saf güzelliği dışında rol de sırıtmadığını da söyleyebilirim.

Sözlerimi su üzerinden espri yapmayarak bitiriyorum arkadaşlar gerçekten eğlenmek isteyen insanlara bu filmi kesinlikle öneririm fakat iyi bir süper kahraman filmi bekleyen arkadaşlara öneremeyeceğim.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top