Film Eleştirileri

Arif v 216 Eleştiri

Türk Sinemasına bir mücevher daha bıraktın be Cem Abi helal olsun…

Arkadaşlar sizlere bugün Türk Sinemasına emeği çok fazla olan bir adam Cem Yılmaz ve yeni filminden bahsedeceğim. Filmi bugün ikinci seansında izleyen biri olarak konuşmaya başladığımı belirteyim. Zaten uzun zamandır beklediğimiz bir film olan Arif v 216’nın fragman yorumunu da sitemizde yapmıştım.

Genel anlamda film hakkındaki ilk yorumum şu oldu; “İnsanları sadece güldüren değil aynı zamanda düşündüren bir yapım.” G.O.R.A ve A.R.O.G filmleri daha çok komedi anlamında seyirciyi doyurmuş fakat sadece o kadarıyla da kalmıştı. Daha önceki filmlere oranla Arif v 216 tam bir ustalık eseri olmuş. Sadece Komedi seyircisine hitap eden değil gerçek bir Sinema seyircisine hitap eden bir yapıma imza atılmış. Nükteli esprilere zaten alışıktık ama bu filme gittiğinizde ilk andan itibaren duygusal yoğunluk yaşıyorsunuz.

Bahsetmek istediğim ikinci konu Toplumsal Mesajlar. Filmde bol bol karakterlerin bize mesaj verdiğini hepimiz fark ediyoruz. Filmi asla boğmamış hatta her yaş kitlesine hitap eden de bir yapım olmasını sağlamıştır.

O kadar övdük biraz da kötü yanlarından bahsedelim, oyuncu kadrosunun muazzam oluşu evet bizi bu filme çeken ilk etkenlerdendi ama bir tık fazla olmuş be Cem abi. Örneğin Mustafa Sandal’ın sadece şarkı ile bağlantılı sahnesi filan biraz fazla abartı olmuş, sıkıcı sahnelerden biriydi.

Son olarak bazı oyuncuların hakkını vermek istiyorum. İlk olarak Çağlar Çorumlu muazzam bir Zeki Müren olmuş buradan tebriklerimi iletiyorum. Gayet sesi de tiplemesi de başarılıydı. Mert Fırat’ın da hiç de kötü bir Sadri Alışık olduğu söylenemez çok ses olmamış ama kostüm giydirilmesi gayet iyiydi. Bir teşekkürü de Murat Arkın’a buradan yolluyoruz iyi bir Cüneyt Arkın olmuş helal bee babasının oğlu!

Başta Cem Yılmaz olmak üzere tüm ekibe gerçekten selam olsun hepinizin emeğine sağlık. Benim konuşmak istediklerim bu kadar arkadaşlar yorumlarda bizler ile düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

1 Comment
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(12 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

1 Comment

  1. Pingback: Arif v 216 – Sosyal Eleştiri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top