Dizi Önerileri

Ash vs Evil Dead

Kategori: Aksiyon, komedi, fantezi

Kanal: Starz

Ben korku filmlerini çok severim. Öyle ki piyasada ciddi manada izleyecek korku filmi bulamadığım için şu imdb 3 ya da 4 puan alan filmlere bile sardım bir ara, o derece severim yani. Evil dead bana göre kesinlikle korku sineması için bir külttür. Bruce Campbell’ın Ash karakteri, saçma konusu ile kesinlikle başarılı bir korku serisiydi. Dizisinin çıkacağı haberi gelince muazzam sevinmiştim. Şimdi sizinle dizinin iyi ve kötü yanlarını inceleyelim ve bence diziyi izlenebilir kılan sebepleri ve neden izlemeniz gerektiğini kısaca özetleyelim.

Kısaca dizinin konusuna değinmem gerekirse, yaşadığı her şeyden sonra Ash (neler yaşadığını öğrenmek için filmleri de izlemenizi öneririm arkadaşlar. Evil Dead 1, Evil Dead 2 ve Evil Dead 3 ya da diğer adıyla Army of Darkness) artık Necrocomicon ve Evil Dead’ın tehlikelerinden uzak bir hayat sürmeye çalışmaktadır. Bir gün yaptığı bir hata yüzünden şeytanı serbest bırakır ve kendini ve insanlığı büyük bir tehlikenin içine sokar. Kendini ve insanlığı içine soktuğu bu durumdan kurtulmak için elektrikli testeresini tekrar kuşanması ve yeni serüvenlere atılması gerekecektir. Yalnız değildir yanında bu sefer yoldaşları Pablo ve Kelly olacaktır.

Şimdi izninizle bu diziyi neden izlemeniz gerektiğini kısaca maddeler halinde açıklamak istiyorum;

  • Nostalji 

Evil Dead sevenler için kesinlikle çok güzel bir nostalji yaşatıyor diyebilirim. Bruce Campbell’ı tekrar Ash rolünde izlemek, elektrikli testerenin çıkardığı o ses, anlayamazsınız.

  • Absürtlük

Dizi inanılmaz derecede absürt bir dizi. Yaşanan olaylar, kahramanlarımızın olaylara bakış açısı, verdikleri tepkiler. Yani kısacası bence dizideki her şey absürt, her şey saçma ama bu diziyi bu dizi haline getiren şey bu.

  • Oyuncular ve Karakterler

Zaten yazının başından beri bahsettiğim Ash karakterini oynayan Bruce Campbell dizinin her şeyi ama onun dışında da oyuncular oldukça başarılı ve karakterler iyi yazılmış, iyi kurgulanmış. Ray Santiago’nun oynadığı Pablo karakteri , Dana DeLorenzo’nun oynadığı Kelly karakteri ve tabi ki Spartacus’umuzun biricik Lucretia’sı, Zeyna dizisinin Zeyna’sı Lucy Lawless’ın oynadığı Ruby karakterleri de oldukça sağlam karakterler olmuş.

  • Mizah

Dizinin mizahı, replikleri oldukça hoş. Bazı yerlerde yaşanan saçma sapan olaylar ya da edilmiş saçma laflar sizi çok sağlam bir şekilde güldürmeyi başarıyor.

  • Korku Öğeleri

Dizi temelde komedi olarak geçse de dayanağı bir korku filmi olduğu için korku öğeleri de barındırıyor. Dizide zaman zaman sizi yerinizden hoplatacak jump scaryler de var. Ne fazla ne az bence tam dozunda kullanılmış. Tat katmış diziye.

Diziyi izlemeniz için bence yeterince sebep var. 2.sezonu biten dizinin 3.sezonun gelmesini bekliyoruz. Bu arada IMDB’den 8,5 puan aldığını da ekleyeyim. Bu arada izlememeniz için de bir kaç sebep var ufaktan onlara da değineyim. Filmi izleyenler bilir şiddet ve vahşet seviyesi oldukça yüksek. Baya yüksek yani. Eğer kan görmeye dayanamıyorsanız, kesik uzuvlar midenizi bulandırıyorsa izlemenizi önermem. Ayrıca izleyecek arkadaşlar için ufak bir uyarı yukarıdaki sebeplerden dolayı yemek yerken izlemeyin. Hoş olmuyor ama onun dışında güzel dizi. İzleyin bence. Eğlenceli yani.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top