Vizyondakiler

Avengers: Infinity War (2018)

Avengers: Infinity War

Yayın Tarihi: 25 Nisan 2018

Yönetmenler: Anthony Russo, Joe Russo

“THERE WAS AN IDEA”

Yazıyooor, yazıyoooor Marvel’ın yerleri inletecek Infinity War filminin fragmanı gelmiştir, duyduk duymadık demeyin… Arkadaşlar Marvel Sinematik Evrenini ucundan da olsa herkesin tanıdığını düşünüyorum. Şu ana kadarki filmleri bir kenara bırakın ve bu filme odaklanın. Çünkü Marvel’ın baş kötüsü Thanos’un dünyaya gelmesi onlarca kahramanı bir araya getirecektir. Fragman da bana göre önemli olan ve beğendiğim noktalardan biraz bahsedeceğim.

Marvel’ın yakışıklı yeni Spiderman’i Tom Holland’ın koluna yapılan (tüylerin kalkma sahnesi(temel içgüdü)) yakın çekim gayet başarılı olmuştur. Fakat o kostüm ne be abi! Ironman’in geliştirilmiş kostümü ne kadar kötüyse bana Spiderman’in ki de gereğinden fazla grafik gibi geldi naçizane fikrimdir.

Fragman da yan yana gördüğümüz Dr. Strange ve Ironman, şimdi bu karakterlerin solo filmlerini de gördüğümüz için hepimizin ortak görüşü ikisinin de ego manyağı karakterler olduğudur. Peki, bu filme nasıl yansıyacak boş ego çatışmalı replikler mi izleyeceğiz? Yoksa yeri geldiğinde geri adım atmasını veya liderliği bir diğerini bırakan karakterler mi göreceğiz?

Fragman sonunda Thor’un Galaksinin Koruyucuları ile karşılaştığını görüyoruz bu sahne hakkında fikrim ise Thor’un Justice League de ki Superman görevini görmesi büyük ihtimalle bir şeyler yolunda gitmediğin de Thor’un katkısı ekibe yadsınamayacak derecede olacaktır.(Tamamen Çizgi Romanları okumadan konuşuyorum.)

Son olarak eklemek istediğim birkaç şeyden de bahsedeceğim, İlk olarak bu denli büyük bütçe ile yapılan filmi Russo kardeşlere emanet etmek Marvel’ın yararına olduğunu söylemek gerekiyor şimdiden emeklerine sağlık. İkinci olarak ise bu kadar fazla karakteri umarım hikâye bağlamında güzel aktarabilirler ne kadar DC sever olsak da süper kahraman filmleri güzel olacak ki bizimde sinema âleminde bir şeklimiz olsun.

Sizin eklemek istediğiniz şeyleri yorum kısmında bizle paylaşmanızı istiyoruz, kendinize dikkat edin…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top