Vizyondakiler

Ayla : The Daughter of War

Kategori : Dram, Tarih, Savaş

Yönetmen : Can Ulkay

Oyuncu Kadrosu : Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Ali Atay, Damla Sönmez, Murat Yıldırım, Erkan Petekkaya, Altan Erkekli, Eric Roberts, Sinem Uslu, Büşra Develi, …

Filmin Konusu : 1950 yılında Kore savaşında Süleyman Astsubay savaş alanında küçük bir kız çocuğu bulur. 5 yaşındaki bu küçük kız Korelidir, yetimdir. Astsubay kızı yanına alır ve ona Ayla adını verir. Ayla kısa sürede o kasvetli savaş ortamını biraz olsun aydınlatır ve birliğin neşesi haline gelir. Süleyman Astsubayla’da baba-kız gibi olurlar. Ancak sonunda birliğin Türkiye’ye dönme kararı çıkar. Ayla’yı yanına almasına izin verilmeyen Süleyman Astsubay artık kızı gibi olan Ayla’yı bırakmak istememektedir ama Kore kanunlarını aşıp kızı alamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman Astsubay, Ayla ile tekrar buluşmaya söz verir. Hayat ikilinin bir araya gelmesine tekrar izin verecek midir peki?

Fragman Hakkında :

Fragman oldukça ustaca ve güzel bir şekilde sunulmuş. Hem günümüzü, hem de Kore savaşı dönemini yani 1950’yi izleyeceğimizi göstermişler. Film paralel kurgu şeklinde ilerleyeceğini fragmanda belli ediyor. Savaş sahneleri ama savaşın dışında Süleyman Astsubayın Ayla ile olan ilişkisi filmin merkez noktası olacak ve fragmandan gördüğüm kadarıyla söyleyebilirim ki bizi yer yer gerecek, yer yer güldürecek, yer yer ise gözlerimizin dolmasını sağlayacak sahneler bizi bekliyor. Ayrıca fragmanda gördüğüm kadarıyla savaş sahneleri bize kesinlikle görsel şölen yaşatacak. patlama efektleri, çatışma hissiyatı muazzam gözüküyor diyebilirim. Değinmek istediğim diğer bir kısım ise oyuncu kadrosu. Muazzam genişlikte, harika bir oyuncu kadrosuna sahip olan bu film Çetin Tekindor, Altan Erkekli gibi ustaları bünyesinde barındırdığı gibi aynı zamanda İsmail Hacıoğlu, Ali Atay, Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Büşra Develi, Erkan Petekkaya gibi günümüzün başarılı ve gözde olan çok yetenekli bir çok oyuncusunu daha, güzel rollerle bünyesine katmış. Aynı zamanda gözüme çarpan diğer bir detayda Ayla’nın küçüklüğünü oynayan Kim Seol. Muazzam tatlı ve filmde bizi kendisine hayran bırakacak gibi gözüküyor.

Editör Notu:

Bizi Oscar’da temsil edecek olan bu filmin kesinlikle ama kesinlikle kaçırılmaması ve sinemada izlenmesi gerektiğini düşünmekteyim. Bu filmin gittikçe yükselen Türk sinemasının önemli yapı taşlarından biri olacağına inanıyorum. Fragmandan söyleyebileceğim kadarıyla yaşanmış bu olayı beyaz perdeye oldukça iyi aktarmışlar gibi gözüküyor. Yani sözün özü diyeceğim o ki Ayla filmi gümbür gümbür geliyor ve kesinlikle sinemada izlemeye değer.

27 Ekim 2017’de Sinemalarda

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top