Film Önerileri

BACK TO THE FUTURE I

Back to the future, tahmin edildiği gibi zaman yolcuğu konulu bir film.
Film 1985 yılında geçmesine rağmen zaman atlamaları sayesinde başka zamanlara da göz atma fırsatı sunuyor ve izleyicileri 80’lerin ve 50’lerin büyüleyici dünyasına geri götürüyor.

Film, diğer zaman yolculuğu konulu filmlerin aksine farklı bir temayla karşımıza çıkamıyor ne yazık ki. Back to the future’ ın 85 yapımı bir film olmasını da göz önünde tutarsak eğer bu çok da rahatsız edici bir unsur sayılmaz.

Konusu;

Marty, yanlışlıkla yaptığı zaman yolculuğu sonrası kendini bir anda geçmişte bulur.
Geçmişte yaptığı şeylerin geleceği değiştirdiğini anladığında ise her şey için çok geçtir. Marty artık sadece 50’lerin amerikasında hayatta kalmaya çalışmayacaktır. O , aynı zamanda yaptığı değişiklikleri düzelterek çok geç olmadan geleceğe geri dönmek zorundadır.

80’lere damgasını vuran ve artık klasikler arasında sağlam bir yere sahip olan basit ama bir o kadar da eşsiz bu serinin ilk filminde Marty ve çılgın Doktor Brown; sizi, yerinizden hop oturup hop kaldıracak olaylardan geçirecek ve size önemli hayat dersleri verecek.

Herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm film, bilimkurgu, macera ve aksiyon sevenler için ideal bir tercihtir. Serinin diğer iki filmini de izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
Ki zaten birinci filmi izleyen herkesin ikinci ve ardından da son filme koşarak geçtiğini görür gibiyim. İzleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top