Dizi önerisi

BANSHEE

Bugün ele alacağımız dizi 20 Mayıs 2016 da yayın tarihine son verilmiş hak ettiğini bulamayan diziler diye bir kategori yapsak en başını alabilecek derecede etkili bir yapım olan Banshee.

-İlk olarak ele almamız gereken mesele dizinin konusu;

15 yıl hapis yattıktan sonra çıkan mücevher hırsızı Lucas Hood esas oğlanımızdır. Bu adamın Ukraynalı gangster patronu Rabbit (Tavşan) lakabı ile tanınmaktadır. Rabbit’in kızı Anastasia ki bizim esas kızımız olur kendileri, hapisten çıkan adamın eski sevgilisi ve suç ortağıdır üstelik elmaslarla birlikte ortadan kaybolmuştur. Rabbit adamın peşindedir çünkü kendisini kızına ve elmaslara götüreceğine inanmaktadır. Adam Pennsylvania’da küçük bir kasabaya, Banshee’ye kaçar. Ne tesadüf dür ki Anastasia orada evlenmiş mutlu bir aile sahiptir. Lucas kasabaya geldiği ilk günden bir arbedeye kendini atı vermiş bulur ve bir gün sonra kasabanın şerifi olur peki bu gizemli olay nasıl gerçekleşti? Lucas ve Anastasia için umut var mı? Elmaslar bulunabilecek mi? Kısacası Lucas’ı çok zor günler beklemektedir hem şerif hem de eski bir mücevher hırsızı olarak…

-Şimdide oyuncu kadrosu ve dizinin arka planına göz gezdirelim;

11 Ocak 2013 yılında ilk bölümünü yayınlayan Banshee dizisi 4 sezon ve toplamda 38 bölümden oluşuyor. Karakter bolluğu ve her karakterin sağlam bir yan hikâyesinin olması bakımından dizi bizde ayrı bir yer bırakmıştır.

Resimde görmüş olduğunuz “Job” adlı karakter görüp görebileceğiniz hacker tanımına uyan ender karakterlerden biridir.

Filmin yapımcılığını ise True Blood dizisinden hatırladığımız yapımcı, senarist ve aynı zamanda yönetmen olan Alan Ball. Bize böyle güzel bir hikâyeyi sağlayan filmin yazarlığını Jonathan Tropper yapmıştır fakat aynı zamanda bu arkadaş bize filmin hikâyesinin bittiğini ve 4.sezondan sonrasının olmayacağını aniden bildirip kalbimize hançer saplamıştır.

-Neden izlemeliyim?/Neden İzlememeliyim?;

Banshee dizisini izlemek, belki klişe diyenler olacak fakat insanın yaşayamadığı şeyleri hayal etmek denir ya işte tam olarak o histir. Çünkü sadece izlemiyorsunuz aynı zamanda her şeyini kaybetmiş bir karakterin dünyaya tutunması, eski alışkanlıklarına dönmesi belki de en acısı ona en yakın en değer verdiği şeyi kendinden uzakta tutması işte bütün bu duygu yoğunluğunun bulunduğu ve aynı zamanda bir bu kadarda aksiyon sahnesinin yer aldığı dizidir Banshee. Uzun lafın kısası eğer kaliteli bir dram/aksiyon dizisi izleyicisiyseniz kesinlikle izlemelisiniz.

Banshee ye gelen kötü eleştirilere bakıldığında genel rahatsızlık klişe repliklerin fazla oluşudur. Eğer oyunculuk veya kurgu bazlı değil de replik takipli bir izleyiciyseniz bu dizi sizi sarmayabilir. Son olarak eklememiz gereken bir dezavantajı da dizinin hikâyesinin bir anda bitişi olumsuz eleştirileri beraberinde getirmiştir.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top