Dizi Önerileri

BLACK MIRROR

Black mirror

Şimdi size neredeyse herkesin adını duyduğu fakat bir türlü başlayamadığı, her bölümü film tadında olan süper bir diziden bahsedeceğim: Black Mirror.

Black Mirror, kime sorarsanız sorun ya bu diziyi izlemiştir ya da adını duymuştur. Bu yazımız ise izleyen kitlesinden daha çok adını duyupta bir türlü başlayamayanlara hitap ediyor çünkü izleyenler bilir ki Black Mirror sadece girişi olan bir kapandır izleyenler ise konumlarından gayet hoşnut olan tutsaklardır.

Dizinin her bölümü birbirinden bağımsız ve sabit bir oyuncu kadrosu yok. Yani her bölüm yeni insanlar ve yeni hikayelerle tanışıyor, onların gerilim ve gizem dolu hayatlarına 1 saatliğine misafir oluyorsunuz. Her bölüm birbirinden bağımsız dedik ama temel bir düşünce hakim diziye o da gelişen ve bencilleşen dünyanın yaralarına ışık tutmak. Her bölüm insani ve sosyal mesajlar veriyor, özellikle üzerinde durdukları bir konu var ki o da sosyal medya. Tanıdığım insanların çoğunun bölüm sonunda zihinlerini toparlıyabilmek için kendilerine bir müddet süre tanıdıklarını bile söyleyebilirim.

Benden söylemesi, dünyaya çok farklı bir açıdan bakabilmeniz için Black Mirror iyi bir pencere.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top