Börü

Börü-1.Bölüm

Uzun zaman sonra sizler ile bir dizi eleştiri serisine daha başlıyoruz. Börü.

Bölüm Hakkında:

Öncelikle dizimizin iyi tarafı (Çukur yorumlarımı okuyanlar bilir) uzun zamandır istediğimiz süreye sahip bir dizi görmemiştim. Ve sonunda geldi 1 saat 19 dakikalık bundan sonrada buna yakın sürelerde her bölümünü yayınlayacak dizi Star TV ekranlarında yayınlanıyor. Bu arada teknik bilgilere eklemekte fayda var dizimizin kadrosunun neredeyse tamamı Dağ II oyuncularıyla aynı.

Bu bölümde gözüme çarpan ilk detay konuşma sahneleri, uzun zamandır asker, vatan, bayrak konulu yapımlar görüyoruz ve en çok eleştirdiğim şey fazla replik ve boş replik yazılmasıydı. Ama Börü de şu tema izlenmiş desek yeridir; “Az konuş öz konuş.”

İlk bölüm genel itibariyle bütün karakterlerin hayatına değinmek istemiş çok da yerinde. Bu konuda söyleyebileceğim tek şey ekipte ki her karakterin Türkiye’nin farklı yerlerinden, kültürlerinden, ailelerinden insanların olması tam yerinde olmuş. Ne de olsa çeşit çeşit insana sahip bir memleketiz.

Galiba bu dizide her bölüm övebileceğimiz standart şeyimiz çekimler olabilir. Kalite gerçekten çok yüksek bunu dizinin girişindeki bombalama sahnesiyle de, Çömez Kaya ve Turanın silah yarışında da gördük.

Behçet şefin, üstüyle (Başkanı: Mesut Akusta) konuştuğu o sahne gerçekten bağımsız güçlü kalemler tarafından yazılmış. Fazlasıyla objektif ve insanlara birçok şeyi aktarmak isteyen bir sahne. Zaten bu iki adamın oyunculuğuna diyecek bir şey yok.

Kemal karakterini MindHunter başrolüne benzeten tek ben miyim? Tabii ki fiziksel olarak değil de akıl okuması, psikanalizleri gayet yerinde. Bu tarz karakterleri görmek insanı umutlandırıyor. Artık drama dışında da bir şeyler yaptığımızın kanıtı.

Bölüm sonuna da değinip bitirelim gayet heyecanlı ve 2. Bölümü merak eder şekilde bitirmişler. Başkanın sonda söylediği söz Behçet’i uyandırdı desek yeridir. Gayet cesaretli bir dizi umarım çizgilerini bozmazlar ve bizi mutlu etmeye devam ederler.

Börü dizisi izlemek için > BLU TV

Click to comment
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

To Top