Börü

Börü 2. Bölüm

Bölüm Yorumuna başlamadan önce Sayın yapımcılar size sesleniyorum gerçekten Star Tv de diziyi verdikten 5 gün sonra Blu Tv’ye verip insanların bu diziyi illa para ile mi izlemesini reva gördünüz yazıklar olsun. Elbette internet dizileri yapılsın para kazanılsın fakat bu televizyon dizisi ve bunu bizim Star Tv web sitesinden izlemeye hakkımız vardı. Hiç yakıştıramadım.

Kayanın ilk sahnedeki replikleri muazzam fakat karakteri oynayan Serkan Çayoğlu’na rolünü bırakmayı teklif ediyorum. Hiç güzel jest ve mimik uyduramamış. Rolü taşıyamamış. Bir sonraki sahnede operasyona gidiş anında konuşmalar efsaneydi, sürekli anılardan bahsetmeleri ve aşırılıkları, duyguları bize iyi yansıtıyor. Bir Nefes olmasa da Dağ II’den sonra gerçekten iyi geldi bu dizi.

Dizinin hikayesini az çok hepimiz anladık. FETÖ kod adlı terör örgütünün Polis Özel Harekata sızmaya çalışması. Bütün karakterlerimizin PÖH hayatını kısaca özetlemek gerekirse; 2. konudan pek emin değilim fakat 1. konu ellerinden geldiğince cesaretli ve güçlü yazılmış bir senaryonun oynatılmasına dayanıyor. Fazla abartı sahneler oluyor fakat genel anlamda konuya bağlı kalmak güzel.

Turgut ve İrfan başkanın konuşması çok etkileyiciydi. Helal olsun gerçekten. Oyunculuklara önceden güvenim tamdı fakat replikler de iyi yazılmış. Tabii iyi şeyler oluyor ama bir tane gözüme çarpan ileride bizleri sıkacak bir gelişme var. Kemal–Asena–Tolga üçgeni. Aşk, hayatın her yerinde var ama umarım bunu cıvık cıvık böyle göstermezler.

Dizinin en sıkıcı ve itici gelen hareketi kesinlikle tek kelime motto tekniği. Sürekli tekrar etmesi hoş değil bir bölümde kullanılan kelimeler veya cümleler. Bkz. “bizi bozar”.

Köyü savunma hamleleri ise kusursuz bir plandı. Dağ II hatırası canlandı gözümde. Çekimler ise yine şahaneydi. Son sahnede Asena’nın bir anlık hatasıyla küçük kızın ölmesi bir hayli ağlattı maalesef.

 

Börü dizisi izlemek için > BLU TV

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top