Filmler

Call Me by Your Name 2

Türkçe’ye “Beni Adınla Çağır” olarak çevirilen ve aynı adlı kitaptan uyarlanan film çıktığı 2017 yılında büyük beğeni toplamıştı. Topladığı beğenileri adaylıklara ve ödüllere dönüştürmeyi başaran yapım BAFTA ve OSCAR törenlerinde ‘En iyi Senaryo‘ ödülünü kucaklamıştı. Hayranları tarafından da alkış toplayan ve yönetmenliğini Luca Guadagnio‘nun üstlendiği yapımın yakın zamanda ikinci filmi için hazırlıklara başlandığı duyuruldu; Filmin ikincisi için detaylar gelmeye devam ediyor.

Öncelikle bildirelim ki filmin başarısını yakalamasına yardımcı olan başrol oyuncuları devam filminde de aynı karakterleri canlandırmaya devam edecek. Elio rolünde Timothee Chalamet’i, Oliver rolünde ise Armie Hammer’i görmeye devam edeceğiz.

Bir diğer gelişme ise filmin yönetmenliğine devam edecek olan Luca’nın Bad Taste ile yaptığı röportajda açılış sahnesinden bahsetmesi oldu. Paris’te geçecek olan devam filminin, birinci filmin sonundaki şömine önünde ağlayan Elio sahnesi ile başlayacağını dile getiren yönetmen, akabinde bunun sebebinin sanılanın aksine Paul Vecchiali yönetmenliğindeki “Once More (Encore)”un kapanış sahnesi olacağını belirtti. Yönetmen bu sahnenin Elio karakteri ile son derece uyumlu olduğunu söylerken Paul Vecchiali’yi kastederek “Onun sineması da Elio gibi melankolik” ifadelerini kullandı.

Tam adının ne olacağı belli olmayan filmin vizyon tarihinin ne olacağı da henüz bilinmiyor ancak her halükarda, sempatik bir imaj yakalayan yapımın devam filmini bekleyen epey kişi olacak.

Ek olarak, eğer bu filmi sevdiyseniz ‘Saksı Olmanın Faydaları’ ve ‘Kağıttan Kentler’ filmlerini de kaçırmamanızı öneririm.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top