Film Eleştirileri

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

“Uzun zamandır izlediğim en iyi yerli film Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu.”

22 Kasım 2019 da vizyona giren Naim Süleymanoğlu’nun hayatını konu alan filmin yönetmen koltuğunda Özer Feyzioğlu ve oyuncu kadrosunda ise Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk ve Gürkan Uygun gibi hem tecrübeli hem de genç isimler bulunuyor.

Film hakkındaki bilgileri verdikten sonra kendi görüşlerimi paylaşabilirim. Filmi uzun zamandır bekleyen biriyim fakat fragmanı izlediğimde çok da yükselmemiştim ama sinemadan çıktığımda hatta daha ilk yarısında mola verildiğinde çok şaşırdım diyebilirim. Son zamanlarda yapılan yerli filmler birçok film sever insanı etmediği gibi beni de tatmin etmiyordu. Ancak bu film gerçekten kısa süredir bende oluşan o ön yargıyı kırdı diyebilirim. Tamamen kendi fikrimce Türk Sineması güven tazeledi diyebiliriz.

Filmin senaryosu, çekimleri gerçekten çok özenerek yapıldığı belli fakat benim dikkat çekmek istediğim şey oyunculuklar. Filmde 15, 20 dakika sahnesi olan insanlar bile duyguyu seyirciye geçirme de ellerinden geleni yapmışlar. Hayat Van Eck kesinlikle Naim’i oynamak için en doğru aday olmuş.

Aynı zamanda film sadece bir biyografi filmi değil tarih filmi de aslında o dönemde yaşanan Bulgar-Türk ilişkileri ve dünya basını ile ilgili de birçok konuyu ele almış. Tarih demişken Turgut Özal karakterini canlandıran Barış Kiralioğlu’nu tebrik etmek gerekiyor kendisi hiç abartmadan çok tadında oynamış.

Özetle filme gitmediyseniz en kısa zamanda biletinizi alıp izleyin derim özellikle yerli filme bir ön yargınız varsa bunu kırmanızın tam zamanı. İyi Seyirler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top