Dizi Eleştirileri

CHERNOBYL

Yönetmenliğini Johan Renck’in yaptığı beş bölümlük belgesel drama türündeki dizinin senaristliğini aynı zamanda dizinin yaratıcısı olan Craig Mazin üstleniyor.

HBO’nun yeni başarısı olan bu yapım IMDb listesinde 9.6 puan alarak birinci sıraya ulaştığı haberleri yapıldığından beri büyük sükse yarattı ve izleyici sayısını arttırdı. Fakat dizinin kalitesi bu popülaritenin önyargı oluşturmasına engel derecede iyi.

Dizi adından da anlaşılacağı üzere 1986 Çernobil nükleer kazasını ve kaza sonrasını konu almakta. İzleyici kitlesinin diziyi bu kadar sevmesini sağlayan ise diziyi izlerken radyasyonun iliklerinize kadar işlemesine sebep olan sahneler, sesler ve oyunculuklar. Jared Harris, Stellan Skarsgard, Emily Watson gibi isimlerin yer aldığı yapım övgüyü hak ediyor.

Dizinin beğeni toplamasındaki asıl sebebin gerçek hayatta vuku bulmuş bir hadisenin olağanüstü sayılabilecek etkilerini birebir yansıtmasına bağlıyorum. Bunu yaparken izleyicinin merak duygusunu yok etmeden güzel bir akışla sunuyorlar. İzlenecekler listesine eklemenizi öneririm. Gerçekliğin etkileyiciliğini izleme deneyimini kaçırmayın.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top