Film Önerileri

Children Of Men

Başrollerinde Clive Owen, Julianne Moore ve usta oyuncu Michael Caine’i bulunduran filmin yönetmen koltuğunda ise Harry Potter Serisinin 3. filminden tanıdığımız Alfonso Cuarón bulunmakta. Aynı zamanda filmin kadrosu bu isimlerle kalmayıp 12 yıllık esaretten hatırladığımız Chiwetel Ejiofor’u da bulunduruyor. 2006 yapımı bilimkurgu filmi IMDB kullanıcıları tarafından 7,9/10 puana layık görülmüştür.

Dünyanın en genç insanının öldüğünü ve neslimizin tükendiğini hayal edelim… Dünya üretmeye değil, tüketmeye alışmış ve insanlık ikiye ayrılmıştır. Bu oluşumu destekleyenler ve buna karşı çıkanlar… O zamanlarda askeri yönetim biçimi sayesinde huzuru tek sağlayan devlet Büyük Britanya’dır. Fakat onları büyük bir mülteci ordusu kapılarında bekliyordur. Mültecilere karşı çok katı davranan bu devletin içinde onların haklarını ise koruyan 2 sevgili bulunur… Theo ve Julian… Peki, insanlık nereye doğru ilerleyecek? P.D. James’in aynı isimli romanını beş senarist bu kadar iyi geliştirebilirdi. Filmin başından sonuna kadar hiç gözlerimizi ayırmadan bir insanlık dramına tanık olduk. Aynı zamanda kendi dalındaki filmlerle yarışırcasına görüntülere de sahiptir. Bunu da aldığı ödüller ile destekleyebiliriz. Filmin hep dram tarafından bahsetmek olmaz birazda başka konulara değinelim. Mesela aksiyon sahneleri… Gerek kovalamacalar gerekse dövüş sahneleri gerçekliğe yakın ve “bilim kurgu abartması” tiplemesinden oldukça uzaktı. Theo ve Jasper’ın tanık olduğumuz konuşmalarında ise birazcık ottan nasibimizi alsak da bize bilgi katmadıklarını söyleyemeyiz. Zaten Micheal abi oynayacakta biz ondan bir şeyler öğrenmeyeceğiz. Peh!  Arkadaşlar bu filmi izlediğinizde hayatınıza önemli şeyler katacağına inanıyorum. “Abi film izliyoruz alt tarafı.” Diyenleri duyuyorum fakat dünyanın bir distopyasını yapmış olan bu film aslında günümüzden farksızdır. Aynı zamanda sadece ders alınacak nitelikte olmayıp bilim kurgu severlere de hitap etmesi onu farklı bir boyuta çıkartıyor.

Bizce bu film ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor!

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top