Dizi Önerileri

Chilling Adventures of Sabrina

’96 yılında Sabrina the Teenage Witch (Genç Cadı Sabrina) adıyla TV dizisi olarak yayımlanan yapım adeta evrim geçirerek yeni platformunda ve yeni ambiyansı ile karşımıza çıkıyor. İşte karşınızda Chilling Adventures of Sabrina!

Öncelikle bu yeni Netflix dizisinin ’96 yılında yayına başlayan haliyle uzaktan yakından alakasının olmadığını belirtmeliyim. Çocukluğumda izlediğim durum komedisinin daha karanlık bir hâl almasını olumlu bir gelişme olarak karşılasam da ilk versiyonlar her zaman yeri doldurulamaz oluyor.

Netflix‘in bu yeni projesi Archie Comics‘in aynı adlı çizgi romanından uyarlama olup Sabrina karakterini Kiernan Shipka canlandırıyor. Lucy Davis‘i Hilda Hala, Miranda Otto‘yu Zelda Hala rolünde görüyoruz.

Dizi, izleyenlerce fazla karanlık bulunmasına karşın çizgi romana göre iyimser bile kalıyor denebilir. İki sezonluk anlaşması bulunan dizinin –çizgi romanında olduğu gibi– iyi karakterlerin de kötü taraflarını göreceğimiz bölümleri gelecek gibi görünüyor.

Cadılığa atılan ilk adımı anlatan gençlik dizisi kıvamındaki yeni Sabrina; bolca ayin, satanik imgeler ve ‘karanlık mizah‘ içeriyor.  İlk versiyonundaki karakterlerin güncel hallerini görmek memnuniyet verici olmasına karşın ruhani koruyucu Salem Saberhagen adlı kediyi sadece ‘kedi‘ olarak görüyor olmamız hayal kırıklığı yaratabilir; mâmafih bu diziyi sevmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Son zamanlarda çıkan benzer temalı dizilerden sıkılanlar için farklı bir dünyayı anlatan Chilling Adventures of Sabrina iyi bir değişim olacaktır.

Keep Calm and Happy Birthday, Witch.

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top