Film Eleştirileri

Cinayet Süsü Eleştiri

Cinayet süsü, uzun zamandır sinema da beklentimin altında kalan ender filmlerden oldu.

Öncelikle böyle bir eleştiriyle girmenin yerinde olmadığını düşünenler olabilir ama filmin fragmanına kanmayın derim bir filmi izleyin birazdan söyleyeceklerime hak vereceğinizi düşünüyorum.

İlk olarak filmin akış problemini ele alalım. Filmin beş, on dakikası merak uyandırarak başlıyor fakat ondan sonra gelişen olaylar bir o kadar önemsiz gösterilmiş ki film ile bağlantı kurmanızı zorlaştırıyor. Hadi bu kısımdan yırttı diyelim film ana tema komedi olay örgüsünü bir yana bıraktığımızda karakterlerin girdiği maceralarda ki replikler de çok sıradan. Özellikle Ölümlü Dünyanın çıktığı noktaya göre kıyaslamamaya çalışıyorum ama gene de espriler, mimik oynattırmadı. Filmin ikinci yarısında biraz daha kendini topladı film ama genel olarak baktığımızda salondan mutsuz ayrıldım.

İkinci olarak ana karakter veya karakterler olayına değinmek istiyorum. Ölümlü Dünya da büyük bir ekip vardı ve hepsine ayrılan roller o kadar güzel dağıtılmıştı ve o kadar güzel oynanmıştı ki bizim sevme sebeplerimizden biri bu olmuştu. Karakterlerden sıkılmamıştık ama Cinayet Süsü filminde Cengiz Bozkurt ve Feyyaz Yiğit karakterleri dışında geçerli not alacak biri olduğunu düşünmüyorum. Eklemek gerekirse Binnur Kaya, Uğur Yücel ve Mehmet Özgür gerçekten iyi oyuncular ama seviyelerinin altında performans sergilediğini düşünüyorum.

Son olarak filmin iyi kısımlarına da değinip bitireceğim, benim en çok hoşuma giden Feyyaz Yiğit monologları ve Cengiz Bozkurt’un acayip çıkışlarıydı, ikinci yarı da bolca bunları gördük ve keyif aldım diyebilirim. Son olarak filme düşük beklenti ile gideceksiniz kesinlikle tavsiye ederim, ikinci yarıda bir hayli eğleneceğinize inanıyorum. İyi Günler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top