Vizyondakiler

Çizgi Ötesi (Flatliners)

Kategori: Korku, Gerilim, Bilim-kurgu

Yönetmen: Niels Arden Oplev

Oyuncu Kadrosu: Ellen Page, Nina Dobrev, Diego Luna, James Norton, Kiefer Sutherland, …

Filmin Konusu: Beş tıp öğrencisi ölümden sonrasında neler olduğunu görmeyi amaç edinmiştir. Ölümün ardından yaşamın devam edip etmediğini öğrenmeye kararlı olan öğrenciler, bunu öğrenmek için bir makine ve deney oluştururlar. Her biri sırayla kısa periyotlarda kalp atışlarını durdurur. Böylece hepsi ölüm deneyimi yaşar. Hatta bunu bir rekabet haline bile getireceklerdir. Ancak yaptıkları deneyin elbette tehlikeli sonuçları da olacaktır. Deneyi devam ettirip, ölüm süresini uzattıkça öğrenciler anlam veremedikleri olaylar ile karşılaşmaya başlar. öteki tarafa geçerek doğaüstü varlıkların dikkatini çekmiştir ve artık her biri geçmişteki hataları ile acı bir biçimde yüzleşecektir.

Fragman Hakkında: 

Ben bu yazıya başladığımda film çıkmıştı ama gidip izleme fırsatı bulamadım malum öğrenciyiz ve paramız kısıtlı biliyorsunuz. Fragmanda gençlerimiz ölümden sonra neler olduğunu öğrenmek için bir makine geliştiriyor ve sırayla bunu kullanarak ölüm deneyimi yaşıyorlar. Hoşlarına giden bu durum daha sonra başlarına olmadık işler açıyor. Aslında temel işleyiş klasik Hollywood işleyişi, rahat duramayan, bela aranan gençler bir süre sonra aradıklarını fazlasıyla buluyorlar ama konu güzel. Gerçi film 1990 yapımı yine aynı isimli filmin yeniden yapılmış, remake versiyonu ama konu cidden özgün. Oyuncu kadrosuna gelirsek eğer Ellen Page, Nina Dobrev, Diego Luna, James Nortan gibi herkesin yüzünü en az bir kere de olsa bir yerlerden görmüş olduğu oyuncularla çalışmışlar ki bence fena da seçimler değil. Oyuncuların rollerini kotarabileceklerini düşünüyorum. Yani zaten 1990 yapımı olan Flatliners oldukça güzel bir filmdi ki umarım bu yeni filmde mirasın altından başarıyla kalkar.

Editör Notu:

Ben filmin sinemada izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Özgün bir konuya ve insanı germek için oldukça iyi malzemelere sahip bir film. Ben gitmenizi öneririm. Tabi fragmandan gördüğüm kadarıyla öneririm. Güzel gördüm ben.

 

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top