Film Eleştirileri

CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus

Uzun bir aradan sonra 2022 yılı ile yeni çıkan işler hakkında yorumlar yazmak çook sevdiğim eski filmlerden öneriler yapmak bu yılki hedeflerimden biri. Bu süreci Cem Yılmaz’ın yeni gösterisi Diamond Elite Platinum Plus ile açmak istedim. Gerçekten sosyal medya da seven de sevmeyen de çok ciddi bir şekilde linçleniyor. Bakın “eleştiriliyor” değil direkt linçleniyor diyorum. Açıkçası bu durum beni çok şaşırtmadı çünkü Karakomik Filmlerde’de aynı şeyi yaşamıştık. Bu yeni gösteri hakkındaki düşüncelerime yavaştan geçmekte fayda var.

Öncelikle ben bu işin Cem Yılmaz’ın daha önce yaptığı stand-up komedileri seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Çünkü izlediğimiz süre boyunca gerçekten akmayan bir sohbet ve yer yer seviyesi mizah seviyesi çok düşen, kendini çok tekrar eden bir adam izliyoruz. Yaklaşık 1.5 saat süren bu gösteride kahkahalar attığım en fazla bir veya iki sahne vardı fakat bazı tespitler gerçekten çok yerindeydi ve Şov’un son yarım saatinden gerçekten çok keyif aldığımı söyleyebilirim.

Şu linç konusuna gelecek olursak benim gördüğüm kadarıyla insanlar genel olarak yarım saatini izleyip kapatmış ve bunun üzerinden gerçekten çok abartı bir kötüleme yapılıyor. Evet eski işlerine kıyasla aynı heyecanı beklemek yada dönemin mizah çıtasını belirlemek gibi şeyleri Cem Yılmaz’dan hep bekliyoruz. Çünkü buna yanaşır bir filmografisi var anlıyorum ama bu beklentiyi tüm gösteriyi izleyip öyle yorumlamak daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum.

Özetle, gösteriyi genel olarak değerlendirdiğimde gerçekten karşılaştığım sıradan ve kendini tekrar eden anlatımlar benim keyfimi epey kaçırdı fakat az da olsa keyif alabildim. Beni tek düşündüren Cem Yılmaz her dönem yaptığı filmlerde tatlar ne kadar kaçık olsa da, ülkenin içinde bulunduğu durumdan ne kadar rahatsız olsakta yaratıcılığı ile gerçekten harika işler yapan ve bizi keyiflendiren biriydi ama Karakomik filmlerin komedi kısmı ve bu gösteriyi ele alınca ilerisi için bizi neler bekliyor? O kısmı ben de soru işareti…

Biraz Cem Yılmaz nostaljisi yapmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum fakat beklentinizi biraz düşük tutmakta fayda var. İyi Seyirler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top