Vizyondakiler

ÇOCUKLAR SANA EMANET

Vizyon Tarihi: 23 Mart 2018

Yönetmen: Çağan Irmak

Tür: Gerilim-Dram

Oyuncular: Engin Akyürek, Hilal Altınbilek, Şerif Sezer, Birsen Dürülü, Ogün Kaptanoğlu

Babam ve Oğlum, Unutursam Fısılda, Dedemin İnsanları ve Issız Adam gibi Türk sinemasının enlerinin yönetmeni Çağan Irmak’tan hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bomba gibi bir film daha geliyor.

Fragman ve Film Hakkında:

Senaristliğini ve yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği filmimizin baş rolünde Engin Akyürek ve Hilal Altınbilek yer alıyor. Bu zamana kadar izlediğimiz, alışık olduğumuz karakterlerden çok daha farklı bir karakteri ile çıkıyor karşımıza bu kez Engin Akyürek.

Filmin ismini ilk duyduğumda “heh tamam şöyle hem ağlamalı hem minnoş bir film olur bu” diye düşünmeme rağmen fragmanı izlediğim an aklımdaki o minnoş tabiri tamamen silindi. Ama bu asla kötü anlamda olmadı, fragmanda neyin ne olduğu tam belli olmamakla birlikte izleyiciye her şeyi göstermemeleri, o gizemi hissettirmeleri beni sevindirdi. Çünkü özellikle son dönemlerde yayınlanan fragmanların çoğunda film hakkında hemen hemen her şeyi o kadar gözümüze sokuyorlar ki film esnasında hiçbir şeye şaşırmıyor bundan dolayıdır ki filmlerden tam anlamıyla zevk de almıyoruz.

Filmimizin konusuna gelecek olursak, kabaca “Kerem adlı karakterin başından geçen travmatik kaza sonrasında geldiği kasabada karşı karşıya kaldığı sıra dışı olaylar” olarak özetlenebilir. Aslına bakılırsa filmin konusunun ne olduğunu ancak izlediğimiz zaman tam anlamıyla öğreneceğiz.  23 Mart tarihinde filmi birinde en ön koltuklardan birinde izlemeyi düşünen biri olarak, sizlere de tavsiyem mümkünse izleyin, izlettirin. Yazımı da Çağan Irmak’ın film hakkındaki güzel yorumuyla sonlandırmak isterim, bakın ne güzel söylüyor ünlü yönetmen;

“Kendi kötülüğümüzü başkasının gözüyle görebilsek nasıl olurdu? Tüm isteğimiz zincirlerimizden kurtulmak belki de; kimseye zarar vermeden, bizi sınırlandıran, bizi yok eden tüm zincirlerden kurtulmak. Yaralayan da iyileştiren de bir insanın dokunuşu ise eğer, daha güzel bir dünya mümkün.”

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top