Çukur

Çukur 13.Bölüm

Bölüm Hakkında:

İçerde dizisinde çokça gördüğümüz yakın çekimde karşı karakteri manipüle etme veya bu manipüleden sonuç çıkarma gibi özelliklere ana karaktere verilmişti fakat Çukur da bunların olmaması doğallıktan mıdır yoksa başka bir sebepten mi bilemedim. Gerçekten o sahnelere ihtiyacımız var be Ay Yapım. Yamacın Beyefendiyi açıklarından algılaması gerekirdi diye düşünüyorum.

Vartoludan Münir’e güzel yurt dışı planlaması. Bu yapımdaki kusursuz oyunculuklardan birine sahip ender oyunculardan Erkan abi helal olsun. Celasun’a olan güveni de her gün artıyor ne zaman ihanet edeceksin Celasun kızdırma Vartoli abini.

Ferhat abi söyleyemeden gitti be, her dizide rolü çok erken bitiyor buna gerçekten üzülüyorum. Ama yapacak bir şey de yok senaryo böyle. Bu kısa yolculuğu için de ona teşekkürlerimizi iletiyoruz tecrübeli oyunculuğu Çukura birçok şey kattı.

Flashback sahneleri çok iyiydi özellikle Paşa ve Sultanı oynayan kişiler benzerliğiyle dikkat çekiyordu. İşte Çukurun iyi dizi olma sebeplerinden biri çok fazla araştırma, oyuncu seçiminin doğruluğu bunlar zor iş ve bu işi yapan arka plan ekibine de teşekkür etmeden geçmeyelim dizileri sadece ön plandaki ileriye götürmüyor.

Sena Abla sahalara geri döndü, daha ilk günden herkese yardım etmeye umut olmaya başladı. Kahveyi kapatıp dert dinlemesi filanda bir acayipti he. Çukur Evimiz Sena Ablamız.

Ya lütfen bana Çukur tesbih reklamı demeyin of yapma Ay Yapım ya. Şu dizi içinde reklamlar oluyor anlıyoruz da oldu mu şimdi bu. Daha farklı yollar deneyin abi zaten ürün yerleştirmeleri diziyi gerektiğinde sıkıcı hale getiriyor.

Vartolu çok bir şey istemedi be abi cidden duygulanmamak elde değil. İdris Babanın hikâye anlatışı ise gerçekten çok iyiydi. Neden daha önce bir yapımını izlemedim diye kendime soruyorum İçerde ve Çukur ile hepimizin gönlünde taht kurdu buda bir gerçek.

Paşa neler yapıyorsun be sen. Ben hayatımda bu denli suikast görmedim Paşa Türk dizi tarihine geçecek bir suikast planı hazırlamış helal olsun.

Teori:

Kasım’ın Sultan ve Paşa hakkında konuşmaması dikkat çekiyor. Acaba onlara karşı hapisten çıktığında bunu bir koz olarak mı kullanacak. Ama benim görüşüm Kasım itiraf etmeden Sultan Hanım itiraf edecek bu hareketlerin başka bir açıklaması yok gibi.(Kasım’ın suikasti başarılı mı bundan emin değilim diğer bölüm öğreneceğiz.)

Vartolu bölüm sonunda içindeki bütün hissi o evi yırtarak attı gibi. Bundan sonra iki şekilde davranabilir ya İdris ile Baba Oğul ilişkisinin hayalini kuracak yâda tek hedefi İdris’i öldürmek olacaktır. Bu denli duygu yoğunluğu yaşayan karakterlerin sonunu kestiremiyoruz özellikle Ay Yapım bu dizide daha çok kötü şeylerin olmasını istiyor gibi. (Geçen seneki bir bölüm iyiler kazansın bir bölüm kötüler mantalitesi kaybolmuş)

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top