Çukur

Çukur 14.Bölüm

Bölüm Hakkında:

Yamaç ve Vartolu arasındaki kötü-iyi çatışması daha önce Ezel de bir benzerine rastladığımız türden. Kenan Birkan Ramiz Karaeski ilişkisi gibi düşmanının gözünün içine bakıp her şeyi anlatabiliyorlar.( Duygu yoğunluğunu tam anlamıyla aktarmaları karakterlerin neler yapabileceklerini kestirmemize engel oldurtuyor buda twist mantığını Türkiye de izlememize olanak sunuyor.)

Yamaç ve Aliço ortak operasyon ile Kasımı aldılar güzel oyun oynadı Yamaç bir anda hem babasını hem de Vartoluyu tongaya getirdi. Aliçonun askerlik sahnesi ise çok komikti. Biliyorsun bu işi Rıza Kocaoğlu.

Gazeteci kızın sahneleri çok kopuk kopuk geliyor olay bütününe ilerde bağlayacaksınız anladık ama böyle arada bu karakterimizde vardı diye koymak olmuyor. Tamam, Aliço ile olan sahnesinde zaten herkes duygulanıyor ama profesyonellikte önemli.

Paşa her şeyi açıkladı Yamaç’a. Zeki oğlanımız Yamaç da işin içinde annesi olduğunu anlayabildi tabii. Ağlama sahnesi çok doğaldı helal olsun Paşa oyunculuğun her bölümde daha iyileşiyor. Saadet de Senaya, Vartoluya âşık olduğunu itiraf etti. Ablaları hiç boş durur mu hemen buluşturdu sevenleri. Ama Saadet gayet anne tavrıyla dinledi Vartoluyu. Bu bölüm günah çıkarma sahneleri ile doldu hocam.

Vartolu Beyefendiye neler söyledi öyle. Erkan abi sakin ol bu ne hiddet ne celal. Oyunculuklara girince söylemeden edemeyeceğim Nebil Sayın ne ses var be, özlemişiz bu parçayı ağzına sağlık.

Saadeti kurtarma arama sahnesi bölümün en iyi sahnelerinden biri olabilir. Şimdi gene buradan çaldılar filan demeye başlayacaktır herkes. Bu tarz olaylar sadece Holywood film dizi sektöründe olmuyor. Bizim kültürümüzde de örneklerine rastlamıştık. “Çukur evimiz Türk Dizi sektörü babamız.”

Teori:

Bu bölüm sonu bize birçok şeyi gösterdi, özellikle Sena karakterinin yükseliş sahnesine artık geçiyoruz diyebiliriz. Korumaları da kabullenmesi ve Yamaca olan bağlılığını aşkını sonunda itiraf etmesi gururunu bir kenara bırakması bunun göstergesi oldu.

Harbi duygusal bir bölüm sonu ve 15.bölüm ön izlemesi gördük bu iki sahneyi tek yorumda toplamak istiyorum. Vartolu bu kadar sevilmiş bir karakterken bu diziden ayrılmasına pek ihtimal vermiyorum ve ailesi kabullenmese de Yamacın bir şekilde Vartoluyu kabul ettirebileceğini düşünüyorum. Aynı zamanda Paşanın çukurdan gitmesine de pek ihtimal vermiyorum bir olayla çukura geri dönebilir. Ay Yapımın oyuncu dinlendirme taktiği desek yeridir, o karakter daha büyük bir etki ile geri döner buna eminim.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top