Çukur

Çukur 15.Bölüm

Bölüm Hakkında:

15. Bölüm gel bakalım şöyle biraz yargılayalım seni. Öncelikle ilk 6 dakikayı sahneden sahneye geçiş şarkıya uyum diye yedirmek Türk dizilerinin sorunu kusura bakmayın hocam ama bıktık bıktık. Bu diziyi televizyonda random gören biri kesinlikle kanal değiştireceği sahnelerden birine denk gelmiş olurdu. Dizi pazarını en iyi bilen Ay Yapım bile böyle hatalar yapabiliyorsa vay halimize. Koyma onu 6 dakika daha az olsun yav dizi!

Beyefendiyi zaten genelde eleştiririm bilirsiniz oyunculuğunu beğenmem ama görüyoruzki bu bölümün hemen başında adamı kulube üzerine yaptıkları konuşmada bilgi verirken kendini ajan zannetti. Kötü oyunculuk örneği…

Medet ve Celasun’un ilişkisi aralarında kıyas olan iş adamlarını andırıyor gerçekten. Vartolunun gözünde yükselmek istemeleri, düşmana karşı duruşları yeri geldiğinde bir olmaları. Gerçekten bu sahneleri iyi oynuyorlar kaliteli oyunculuk!

Ayşen Nedreti mi gaza getirmeye çalışıyor yoksa gerçekten hisleri mi bunlar anlam verebilmiş değilim. Ama dediklerinde sonuna kadar haklı hain Selim!

Selim bir bölümdür ortalıklarda yoktu dönüşü maşallah gene aynı yalanlar dolanlar ile oldu. Öldürdüğü kişinin kardeşini birde kendi koruması yapıyor. Dikkat et Selim el bombası yanında da patlayabilir.

Yamacın flashback sahneleri ile desteklenen duygusal gelişimi bu bölümde de gerçekten profesyonelceydi. Aras Bulut İynemli sen harika bir detaysın. Birde heyecanı yok şarkısının ardına gelen dövüş sahnesi. Belkide bu senenin en iyi erkek oyuncusu ödülünü kazanabilir.

Vartolu Beyefendiyi güzel kandırdı. Hikayenin yarısına inanması yetti zaten. Vartolu ve Selim arasında sürekli güven dengeleri oynuyor Beyefendi’nin gizli bir kozu olsa iyidir çünkü iki taraftanda fire verecek gibi.

Akşın ve Karaca’nın sahneleri artık sıktı hocam bu kadar fazla entrikaya gerek yok 2 saat 20 dakikayı doldurmak için konuşmuş sahneler gibi. Biraz dikkat Ay Yapım.

Teori:

Teoriler sonuç vermeye başladı 16. Bölüm ön izlemesinde gördük ki gerçekten Yamaç için bir şeyler yapmak istiyormuş Celasun. Tabii bundan Yamacın haberi yok bu saatten sonra haberi olsada ben birkaç bölüm daha içerdeki adam rolünü yapacağını düşünüyorum.

Son sahnede silahlar çekildi fakat kimsenin ölmeyeceği belli Paşa ve Emmi İdris’in yanında durmaya devam edecek bu belli. Önümüzdeki bölümde İdris Salihi öğrenmeyecek olsada Yamaç Vartolu ile yüzleşecektir diye düşünüyorum.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top