Çukur

Çukur 16.Bölüm

Bölüm Hakkında:

Yamaç gene allem etti kullem etti Emmi ve Paşayı kurtardı. O sahnedeki Vartolu ve Medet espirileri muazzamdı. Ah şu şiveler de olmasa neye güleceğiz. Celasun dizinin başından beri ilk delikanlı oynadığı sahneyi gösterdi be helal olsun. Ama Sosyal Eleştiri önceden söylemişti Celasun Yamaç için yapıyordu. Aynı zamanda oynadığı en akıllı sahnelerden biri de bu olmuş eskisi gibi çok duygusal salak rolünü yapmamış.

İdris’in yaptığı konuşma çok yerindeydi birinin Sultan Hanım’a haddini bildirmesi gerekliydi artık. İdris’in yaptığı ne kadar yanlış bir şey olsa da Sultan’ın hatası hor görülemezdi. Bu sahnede çok fazla eleştiri olabilir İdris karakterine fakat ben olumlu yönden bakıyorum. O çocuğun geçirdiği hayat da belli, tabii işler değişecek çocuğun kimliğini öğrendiğinde.

Selim Yamaçtan haberi aldığı gibi şoke oldu. Bir kardeşi olduğunu duyan Selimin sinirleri bozuldu. Karacaya da replik yazmayı unutmamışlar hemen annesine boşan baskıları yapmaya başlamış. Bak bide diyor ki sen onu bana bırak bu küçük aklıyla neler yapacak bakalım. Annesini ayartmaya çalışan Karaca sonu gene Babasının karşısında buldu kaza bütün her şeyi alt üst etti gerçekten. Hikâyeden onları kopartmamaları doğru olmuş çünkü 2 karakter de kapalı kutu heyecan yaratıyorlar.

Meke çıktığı gibi trol davranmaya başlamış. Medetle kapıştıkları sahne güzeldi. Özlemiştik be deli oğlan. Ardından gelen Aliço sahnesi bu bölüm gülmeye doyamadık be. Çukur Evimiz Nietzsche Babamız. Aliço Şiir, Edebiyat ve Aşk. Sen neler oynuyorsun be Rıza Kocaoğlu helal olsun.

Senanın abisi mi varmış…

Vartolu ölümü adeta kabullenmiş gibiydi tüm bölüm boyunca. Medetle olan yakınlığı her karaktere karşı aşırı kendini salıp duygusal takılması. Cami önündeki türkü ile başlayan o sahne gerçekten ağlattı be hocam bu rolü Erkan abiden başkası oynasa ne yapardık bilemiyorum. Burada bir parantez de Saadet’e de açmak lazım gerçekten rolü değerlendikçe Boncuk Yılmaz işin altından iyi kalkmış.

Yamaç ve Vartolu yüzleşmesi; Yamacın konuşması üzerine bir dakikalığına duygusal moda girmiş olsa da Vartolu bu kısa sürdü ve aralarındaki bu sefer müzik olmadan olan dövüşme sahnesi daha güzel olmuş. Gerçekten bazen müziği baya abartıyorsun be Ay Yapım.

Yamaçtan büyük jest kar yağdırıyor isim yazdırıyor şey gibi değil mi bu ya tüm işlerin arasında Seni Seviyorum unutma beni gibi. Her şey iyi hoş da şu Adam, Kadın edebiyatı çok samimi gelmiyor ya uzatmasak mı Ay Yapım.

Teori:

Selimin Baykal’a karşı bu kadar samimi ve saygı duyarak konuşması sanki bende bir ihanet hissini uyandırdı. Ne kadar hain de olsa bir değişim mi gelecek? Selim yoksa taraf mı değiştiriyor.

Savaş sahnesi çok da iyi değildi rutindi üzerinde pek de durmaya gerek yok. Fakat sondaki aracın imha edilmesi gerçekten çok iyi yazılmış oynanmış helal olsun.  Vartolu öldü mü? Sorusu tabii ki akıllara gelecektir ama benim tahminimce ölmedi. Baykal Bey  ya da Yamaç(Meke silahı almasına rağmen öldürmeye bilirdi bunu düşünerek atıfta bulundum) bir kurtarma işlemi düzenledi bu bir gerçek.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top