Çukur

Çukur 18. Bölüm

Bölüm Hakkında:

Ya bir yakınmam gerekiyor hemen baştanşu gözaltı sahnelerinde lütfen herkesi aynı nezarete doluşturmayın abi, dağıt hepsini hiç mi Kurtlar Vadisi izlemediniz ayıp ama. Bak 1 saatten sonra hapishane de eğlenmeye başlamışlar o sahne güzeldi. Şu klasik müzik esprileri filanda sıktı ama yeter her bölüm aynı şakayı dinlemezsek iyi olur. İyi tutan iki üç karakterin ruh hallerini her zamana ekrana vermek hoş değil.

27. dakikada ki Yamacın karakol önünde dejavu oldum demesi vay be hey gidi günler. İçerde dizisine güzel bir gönderme olmuş. Çok zaman geçti ama oynadığı unutulmaz karakterlerden biriydi Mert komiser.

Tipik Ay Yapım hamlelerinden biri daha uzun zamandır göremediğimiz karakter Yıldız Hanım geri döndü hem de direk Çukur bazlı oldu bu olay. Senanın direk ondan yardım istemesi de cabası karakter bir anda kendini bağlattı diziye zaman kaybetmedi, helal Yıldız.

Komiser Scherlock Holmes edasıyla çözdü Yıldız’ı valla üzüldüm bu kadar da sert olunmaz ya. Karşımızda sayko manyak psikopat bir Emrah Amir. Yalnız Sena ile yüzleştiği sahne de gerçekten güzeldi sonundaki abisinin biraz duygusallığına oynamak için söylediği “abi” ifadesi pek de işe yaramayacak olsa da iyi hamleydi.

Aliço’nun Gazeteci kız ile olan komik sahnesinden sonra, Gazeteci kız Hale pençelerini çıkardı ve Nazım’a karşı dolu bir şekilde yürüdü. Bakalım o da mı bu savaşın içine girecek yoksa kenardan mı yürüyecek?

Beyefendinin gerçek oğlu olduğunu bize bastıra bastıra anlattılar eyvallah. Beyefendinin de tek zaafı oğlu olabilir diye düşünsek yeridir çünkü bu kadar hitabete dikkat eden biri ilk defa birine kendini açıyor. Bu yetmedi gitti bide kalbini kırdığı Nazımın kalbini geri kazanmak için ona adamının yanında Baba Tavsiyesi verdim filan diyor. Beyefendi artık geliştirmeye başladı kendini helal.

Paşa gerçeği açıkladı İdris’e. Oğlunu öldürmenin (sözde ölüm) hüzününü yaşarken arkadan gelen flashback sahneleri ve Çukur duygusal müziği efsaneydi gene. Ercan Kesal ve Dram şaşırmamak gerekiyor artık helal be usta.

Teori:

Selim galiba Cemil ve Ayşe arasındaki ilişkiyi çözdü. Yani biraz uzaktan ilişki gibi ama biz öyle diyelim. Bakalım bunun Cemil’e etkisi çok olmayacak olsa da Ayşe ye olacaktır. Ama Cemil de boş durmuyor ki o bakışmalar duygusala bağlamalar birader abin vefat etti bir yas tutaydın.

Beyefendinin Vartoluyu ölü bilmesi Yamacın elini güçlendiriyor.( Bu güçlenme Selimin ölümüyle Yamaca yanlış hareket yaptırabilir fakat ben ölmeyeceğini düşünüyorum.) Beyefendi bir şeyler saklıyor Çukur ile ilgili bir geçmişi olabilir.

Selim bu vurulma olayından sonra ölmediği takdirde Beyefendi safında daha fazla hareket etmez diye umut ediyorum ve düşünüyorum fakat çifte rol yapar mı bilemeyiz göreceğiz. İlk tezim de daha fazla doğruluk payı olabilir çünkü Beyefendinin eli Emrah karakteriyle güçlendi.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top