Çukur

Çukur 19.Bölüm

Bölüm Hakkında:

Vartolu kurtarma operasyonunun derinlerine inildi bu bölümde. Aliço’nun bulduğu adamın ölmesi Yamacı baya derinden etkilemiş bunu flashbackler ile gördük. Aynı zamanda planda Meke ve Celasun’un ortak hareket ettiğini de tahmin edememiştim ama barıştıkları sahne gayet hoştu. Aras’ın her çalıştığı kişiyi gerçekten kaybettiğinde bu kadar derinden hissetmesi Çukur’un genel mottosunu belli ediyor işte bir aile oldukları buradan belli.

Yeter artık! Gene 30 dakikayı bulan bir Yamaç- Vartolu sahnesi ne kadar duygusal ağırlığı yüksek yüzleşmeleri sevsek de çok abartıyorsunuz be Ay Yapım. Her şeyi ince detayına kadar bize aktarmayın flashback mantığının gerçekten kötü kullanıldığı ender dizilerden. Bu ağır söylemi yapmam gerekiyor yoksa içim rahat etmeyecek.

Bu bölümde Senanın babasının polislik hünerlerine bir göz gezdirip aynı zamanda Emrah’ın ev hayatını da görmüş olduk. Amirimiz baya bir sanat tutkunu. Emrah dosyalarını bir bir araştırıyor Çukur da kalmakta ısrarlı eee Beyefendinin gözdesi vazgeçer mi?

Aliço be gün geçmiyor ki övmeyelim, gerçekten saf temiz duygusu kalmış insanların bulunduğunu bize gösteriyor Çukur. Hadi övmeden de geçemeyelim Ay Yapım’ı adamlar karakter buluyor yani araştırma azim çalışma var. (İdris’in düşme sahnesinde ona yardımcı olduğu sahneye gönderme)

Emrah herkesi çıldırtmaya çalıştı en son kendi çıldırdı hastane sahnesinde. Tabii Sena kızımız hiç boş durmadı anne kozunu oynamaya karar verdi Ta İzmirlerden getirdi annesini. Ama bence annesine rol yaptı öyle iki söze bu görevi bırakmaz, o bir kere taktı Baykal ölse bile devam eder bu davaya. Bakalım neler olacak.

Medetin verdiği bilgi Baykal Beyi ifşa etti ve Yamaç gene kusursuz bir operasyonla hem kendini korumaya almış oldu hem de Baykal’a gözdağı verdi. Gene son sahnede ben Emminin bilerek duygusal takıldığını ve İdris’i oraya bile isteye çektiğini düşünüyorum. Tabii oraya geldi ve sonunda baba oğul yüzleşmesinin bir fragmanı yaşandı.

Teori:

Emrah Amir’in gelmesi ile Beyefendi güçlendi, Selim de çok bir anlam ifade edemeyecek gibi belki bu gelişmeler bizi Cumali karakterine yaklaştırabilir. Yamacın elini güçlendirecek bir hamle olabilir sonuçta eskilerden Cumali Abi.

Baykal’ın ölme ihtimali eşittir sıfır arkadaşlar şüphesiz adamlar oraya dizilse de Yamaç bu riski göze almaz çünkü Emrah’ın da Baykal Bey ile bir bağlantısı ihtimalini düşünmüş olabilir. Ya da Selim itirafı gelir mi dersiniz Baykal Beyden?

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top