Çukur

Çukur- 20.Bölüm

Bölüm Hakkında:

Vay vay vay sonunda istediğimiz heyecan seviyesine yaklaştık be. Valla izlediğim en iyi ilk 15 dakikalardan biriydi bu sezon. Tabii ki heyecanı yok ile birlikte güzeldi her şey. Beyefendi gene sattı Nazım’ı ama Nazımdan beklenmedik bir şekilde tır’ın üstüne atlaması o cesaret göstergesi vay bee! Nazım da denize düşen yılana sarılır misali Selim’e tutundu hemen adamı yatağından kaldırttı. Bak bak lafa bak İt iti kuyruğundan tanır. Bir de sırdaş oldular lan ağlayacaktım daha önce şerefsizlikler yapmasalar.

Vartolunun çocukluğuna ilk defa bu kadar derin indik. Gerçekten küçük çocuğunda oyunculuğuyla çok duygusaldı bu flashbackler be. Birde Erkan abinin anlatımıyla bir başka oldu. “Yedim kemiklerine kadar yedim sen yoktun!” Tamam, dramı seviyoruz ama gene dizinin 1 saati 1 akşama gitti sadece oyy anam oyy ne kadar diyeceğiz azcık kesin şu sahneleri hızlı geçin diye. Bu konuşmanın sonunda İdris Baba öyle bir teklif sundu ki Vartoluya ciddi anlamda ben çözemedim. Yani git düşmanı yen kabullenirim bir iki kadeh atarız diyor. Burada kalırsan oğlum demem sonra da asla oğlum demem diyor. He kişisel düşüncem oğlum demek de istiyor bu yüzünden okunuyordu.

Baykal Beyin Nazım ile olan yüzleşme ve delirme sahnesinde bir şeye kafam takıldı. Neden dizideki karakterler doğru sinirlenmiyor da her seferinde çılgın, manyakça hareketler yapıyorlar. Bir tanenizde doğru sinirlenin ya ağlayın ya susun.

Baykal Bey çok kötü yerden vurdu. Yamaç onun maddiyatına zarar verince aileye değer veren sevdiklerini bir sayan Çukura darbeyi Gazeteci kızı öldürmekle indirdi. Aliço parçaladın be içimizi. Tabii aynı zamanda onu gören Yamaç ise deliye döndü. Onun yüzünden ölen bir insan daha, bütün yük Yamacın omuzlarında.

Yalnız Vartolu Çukur’a bir döndü pir döndü be. 10 dakika da hem duygulandırdı hem güldürdü. Tamam, çok övüyoruz ama adam oynuyor.

Teori:

Nazım ve Selim konuşması çok önemli büyük bir ihtimalle birbirinden aldıkları gazlar ile kendi hayatlarıni kurtarmaya çalısıcaklar. Bunun ilk hamlesi de aralarındaki güveni oluşturmak icin Nazım Selim’in görüntülerini silecektir.(Beyefendinin tavırlarına fatura kesmenin zamanı gelmişti.)

Vartolu burada kaldı biraz İdris ile Yamaç ile takışarak bölümler geçirecek fakat benim düşüncem Baykal Bey sorununu ortadan kaldırdığında ailesine kavuşur. Yâda o uğurda ölebilir. İkinci olasılık tam bir sezon finali gibi olurdu dimi?

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top