Çukur

Çukur 21. Bölüm

Bölüm Hakkında:

İlk 15 dakika Rıza Kocaoğlu ve Aras Bulut İynemli’nin oyunculukları gene büyüledi. En azından bir kareye takılıp 20 dakika izlemektense bu tarz aşırı karakterleri izlemek hoşuma gidiyor. Sonuçta iyi oyunculukların hastasıyız be! Sonra gelen Vartolu- Medet tatlı sohbetlerini özlemişiz gerçekten uzun zamandır hep efkâr moddaydık.

Paşa ve İdris Babanın Gazeteci kız hakkında biraz konuşup eskiyi yâd etmelerinden sonra birde üstüne Vartolu ile Saadettin’in yüzleşmesi ahh ahh. Müzikalite çok önemlidir dizilerde hemen herkese hitap etmeniz zordur bu konuda fakat Çukur bu efsane türküler ile her yaşa her kesime hitap ediyor.

Vartolunun oturma izini çıktı mahallede işler karıştı resmen. İdris sonunda topladı mahalleliyi ve ayarı çekti helal olsun. Bölümde hoşuma gitmeyen şey Vartolunun yaşam haberinin sürekli kulaktan kulağa ay ölmemiş ay ölmedim ben keşke biraz daha ciddi olsaydı.(Dram yönü daha ağır olabilirdi.)

Beyefendi flashbacklerini karakteristik olarak illa çok baskın güçlü biri yapmak istemişler eyvallah ama karakter tipi görüntü kalitesi mekân hiç hoşuma gitmedi olmamış Ay Yapım. Bu arada bu Beyefendi karakterini oynayan arkadaş için gerçekten hep kötü eleştirilerde bulundum fakat bir iyi yanı var ki karakterleri kendine iyi bağlatıyor ve bunu yaparken çok doğal oyunculuk yetenekleri de aşırı belli.

Yamaç Selim ve Vartolu gerçekten güzel oyun çizmişler helal olsun. Bu arada açık ara en sevdiğim aksiyon sahnelerinden biri oldu gene Yamacın ve Vartolunun muazzam tavrı diyorum ya. Çok eğlendim.

Teori:

Bölümler arttıkça belli ki Celasun’un rolü daha da artacak gibi. Ona düşündüğüm senaryolardan biri bence Vartolu öğrenecek Yamaca çalıştığını fakat o kadarda umursamayacak. Sadece yanından kovar kovarsa.

Beyefendiyi son sahnede biraz hırpalayacaklar evet ama bu onun bitişi anlamına gelmiyor tahminimce Emrah Amir basacaktır orayı yada bir şekilde Yamacın elinden kurtulacaktır.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top