Çukur

Çukur 3.Bölüm

Bölüm Hakkında:

Olaylar olaylar… 3.Bölümü geride bıraktık Ay Yapım paraları sayadursun bizde bölümün üzerine biraz konuşalım. Haşin evlat Yamaç’ın babasına olan sevgi ve saygısı artmaya başladı.(Tabii ki babasının gözlerini açmaması bunda etken olabilir.) Aynı zamanda Yamacın hain arama çalışmaları devam ediyor… Bir o kadar haşin, güzel mi güzel Sena kızımız ise Yamaç’a bağlılığını arttırmış ve sanki onun hayatını yaşama hissine alışmış gibiydi. Ya sürekli haşin haşin ne bu abi başka karakter mi yok diyeceksiniz fakat hepsi birbirinden sinirli fevri davranışları olan karakterler. Alın size bir tanesi de Yamaç’ın annesi, kadın sürekli bir otoriter görünüm ama yalnız kaldığında ağlamaktan kendini tutamayan tipik bir Türkiye dizisi anne modeli. Şimdi bazı şeyler alışkanlık vazgeçemeyiz diyenler olabilir fakat bence biz bundan fazlasıyız. Bizim kültürümüz de bundan daha farklı anne tiplemeleri olabileceğine inanıyorum. Dönelim dizimizin çok sakin bütün kötü özellikleri kendinde bulunduran yakışıklı karakteri Selim’e, karısıyla problemleri devam eden Selim aynı zamanda Yamaç’ın planlarını da Vartolu’ya yetiştirmeyi ihmal etmiyor. Dizide yan karakterleri de bu bölüm fazlasıyla izlemeye doyduk. Mesela Yamacın yengesi (Kahramanın eşi) sessiz bir tip hayatını çocuklarına adamış bir anne… Kızı Akşen ise mahallenin delikanlılarından olan Celasun’a aşık fakat bu ilişkiyi sadece Selim’in kızı biliyor. Sena’nın bu bölümde kızlarla arasının iyi yönde gittiğini söyleyebiliriz.

Teori:

Celasun asiliğiyle zaten herkesin dikkatini çekmiştir fakat benim düşüncem casus görevi görebilir ya da Yamaç’ın çok yakın adamı olabilir. Bunu düşünmem de en büyük etken Koçovalılara olan sinirinin kolay bitmeyeceği. 2. Düşüncem Yamaç’ın yakın adamı olma ihtimali ise kıza olan aşkı ve bu tip karakterlerin eninde sonunda doğruyu bulmalarından geliyor.(Ezel veya İçerde takipçileri hatırlayacaktır. Ne de olsa Ay Yapım abi…)

Yamaç bu bölümün sonuna doğru ne kadar Vartolu da bir güven hissi oluştursa da Selim sayesinde Vartolu tetikte olacak. İdris’in son sahnede gözlerini açması Vartolu ile silahların çekilme süresini epey kısalttı desek yalan olmaz.

Son olarak değinmek istediğim nokta bu bölümde Sultan’ın Senaya davranışında birçoğumuz iyimser tavırlar sezdik. Ona kahvaltı hazırlayıp birazda üstüne düşmesi sadece Yamaç’a iyi görünmek istemesi içindi. İlerleyen bölümler de aileyi ikiye ayıracak kavgalar görebiliriz.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top