Çukur

Çukur 9.Bölüm

Fragman Hakkında:

Yamacın ilk sahnesi geçen sene İçerde de Sarp’ın delirdiği ruh haline çok fazla benziyordu. Karakter benzetmelerini geçen sene ile çok tekrarlamış görmek biraz üzüyor umarım Aras altından kalkar ilerleyen zamanda. Muhittin Abi de tam bir akıl hocası be! Nebil Sayın geçen sene ki rolden sonra bu rolü de layıkıyla yerine getiriyor.

Abi dizide ki küfür kullanımı ile ilgili bir şey söylemek istiyorum tamam ben çok karşıtı bir insan değilim ve her dizi de biraz argo tabir olması hoşuma da gidiyor. Fakat bunu Serdar Vartolu gibi karakterler yapsın diğer karakterlere çok fazla yakışmıyor. Dikkat Ay Yapım.

Kahraman abi ile olan flashbackler muazzam olmuş duygusal yoğunluk izleyiciye güzel aktarılmış. Zaten genel olarak Ay Yapım’ın flashback sahnelerinin kaliteli olmasına alıştık.

Anladık olay oluyor ve bunun üzerine planı nasıl yaptığınızı anlatıyorsunuz ama lütfen şarkı 4 dakika diye bunu hepsine yaymayın abi. Bu sahnelerin hızlandırılması lazım yoksa 2saat 27 dakikayı dolu dolu geçiremiyoruz.

Ay Yapımdan paralar filan yatmadı ama abi adamların doğru yaptığı o kadar fazla şey var ki al sana bir tanesi daha Aşk işleyecekseniz dizide böyle işleyin. Senanın İdris Baba ile olan sohbeti ders verir nitelikteydi. Fazla aşk yok fazla gözyaşı yok…

Beyefendinin düşündüğümüz kadar vasıflı bir kötü karakter olduğunu düşünmüyorum fazla dayanmaz gibi geliyor bana. En azından 1 sezonu bu karakterle geçirmemeliyiz, daha nice kötü karakterler var hocam.

Teori:

Hocam bu teori biraz uzun çaplı fakat gerçekleşme ihtimali yüksek gerçekten. İleride Beyefendiye karşı bir koz olarak Vartolu ortada kalabilir. İdris Baba öğrenirse gerçeği bence bu durumu lehine kullanabilir ama ortada Kahraman Abinin ölümü de söz konusu…

Hip-Hop kültürünü benimseyen biri olarak Gazapizm çalması baya mutlu etti, bundan önce Eypio ile kapıları aralayan Çukur da eminiz ki daha da fazla rap şarkısı dinleyeceğiz.(Bu biraz teori değil kestirim olsa da burada paylaşayım dedim.)

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top