Dizi Önerileri

Deadly Class

Ne ? Bir çizgi roman uyarlaması daha mı ? Merak etmeyin bu sefer Marvel veya DC projesinden bahsetmiyoruz arkadaşlar. Deadly Class 2018’in sonuna doğru Syfy kanalı ile bizler ile buluşmuştu. Peki bu dizi ne anlatıyor? İzlemeye değer mi ?

Öncelikle dizinin paylaşılan ilk 9 bölümünü izledim ve sezonun bitmesini beklemeden bu yazıyı yazmak istediğimi belirteyim. Ana karakterimiz Marcus anne ve babasını kaybettikten sonra tam bir kaçak hayatı yaşamaktadır ve başı beladan kurtulmaz. Ve gene başının polis ile belada olduğu bir gece, bir takım insanlar tarafından kurtarılır. Daha sonra Marcus ile ilişkisi iyice gelişecek olan bu arkadaşlarımız onu Usta Lin ile tanıştırır ve hayatı bir daha eskisi gibi olmaz.

Gelelim bu dizinin izlenebilirliğine. Dışarıdan bakıldığında bir gençlik dizisi, özel okul, dışlanmış çocuklar ve maceraları gibi gözükse de bu dizi altında gerçekten çok farklı şeyler barındırıyor. Beni en çok etkileyen özelliklerinden biri her bölümde farklı bir sosyolojik çıkarım yapma çabalarıydı. Yer yer sırıtsa da genel anlamda dizinin duruşuna çok değer kattığını düşünüyorum. Bunun dışında dizi bazı bölümler çok durağan olsa da ana konudan hiçbir zaman sapmıyor, yan olayların diziyi üç dört bölüm yönetmesine izin vermiyor. Zaten çizgi roman uyarlaması dediğimiz de böyle olmalı diye düşünüyorum. Oyunculuk kısmına gelirsek hiçbirinin sırıtmadığını söylemek bence yeterli olacaktır bir ayrı parantezi Lana Condor’a açacağım Saya rolüyle gerçekten diğer herkesten bir tık daha iyi diyebiliriz.

Son olarak bu diziye kalite bakımından 10 üzerinden 6 puan verdiğimi belirtmek isterim fakat keyifli vakit geçirmek isteyen ve benim gibi çizgi roman uyarlamalarını seven arkadaşlara tavsiyemdir. İyi günler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top