Kitaplar

Denemeler

Herkese selamlar, uzun zamandır kitap önerisinde bulunamamıştım sizlere çoğumuzun bildiği fakat yaşça küçük arkadaşlarımızın (orta okul – lise çağı) daha okumamış olduğu bir kitabı önereceğim. Montaigne’nin hayatı boyunca yazıp derlediği denemelerinin bulunduğu Denemeler kitabı 🙂 Öncelikle bu kitabı geç okuyanlardan biri olarak Montaigne dedemizden özür dileyerek söze başlamak istiyorum.

Birçoğumuz çıkarım yapmayı çok severiz, hayatta yaşadığımız her şeyden ders almayı hele nasıl severiz anlatamam. Duygusal da bir milletiz acılarımız bizi birleştirir sevinçlerimiz ise yalnız bırakır neyse buraya çok değinmeyeceğim… İşte bu kitap da bulacağınız ilk şey sizden tam 450 yıl önce yaşamış birinin hayat üzerine uzun çıkarımları. Her konuya o kadar hem üstünkörü hem de detaylıca bakabiliyor ki adeta kelimeler ile dans ederek sizi güzel bir yolculuğa çıkarıyor. Montaigne size yeni bir bakış açısı yaratmakla kalmayıp yeri geldiğinde eski normlarınızın doğruluğunu da sizlere sorgulatıyor.

Hangi basım hangi kapak önemli değil sadece bu kitabı en kısa sürede alıp gece uyumadan önce ya da kalabalıkların içinden kendinizi soyutlama hissi duyduğunuz anda açın ve okuyun.

“İnsanlığın büyük ve muhteşem eseri, bir amaç ile yaşamayı bilmektir.” – Michel de Montaigne

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top