Film Önerileri

Detachment

Merhaba arkadaşlar film önerilerinde biraz boşlamıştım fazla dizilerle ilgilendiğim için vakit de ayıramıyordum açıkçası. Fakat sizler ile bugün kaliteli bir yapım paylaşacağım. Bugünkü bahsedeceğimiz film Detachment.

Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren bu drama filmi başlı başına Adrien Brody’nin efsaneleştiği bir yapım diyebiliriz. Karakterin iç hesaplaşmaları dış dünyadaki karakterlere karşı tutumu sizi aslında güzel bir psikoloji ve eğitim evrenine sokuyor.  Şimdi bu iki ana başlığı duyup aman sıkılırım diyen arkadaşlar lütfen böyle bir ön yargıya kapılmayın çünkü filmi izlediğinizde gerçek hayattan tecrübe edindiğiniz birçok şeyi göreceksiniz. Filmin konusuna da azıcık değinmem gerekirse; Henry Barthes yaşamını geçici öğretmenlik ile yürüten bir bireydir fazla dünyevi şeylere bağlı olmayan sıradan bir hayat yaşayan bu abimizin güzel bir özelliği vardır o da öğrencilerine ve insanlara yardım etmeyi çok seven karakteri. Henry’nin hayatına bir yolculuk yapıp aynı zamanda günümüz eğitim sistemine de değinmiyor değiliz…

Bu güzel filmi hepinizin izlemesini temenni ediyor bir sonraki öneride görüşmek üzere diyorum…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top