Vizyondakiler

Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi?

Kategori: Komedi

Yönetmen: Kamil Çetin

Oyuncu Kadrosu: Enes Batur, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy, Başak Karahan, Reynmen(Yusuf Aktaş), Uras Benlioğlu, Kerem Fırtına, Kafalar ve youtuber’ların bir çoğu…

Filmin Konusu: Polis olan babası ve hemşire olan annesi ile pek zaman geçiremeyen Enes Batur, içine kapanık bir çocuktur. Okulda ve sosyal çevresinde içine kapanık bir çocuk olan Enes Batur’un hayatı 6 yaşında kendisine alınan bilgisayar ile renklenecektir. Dışlanan bir çocuk olduğu için herkes tarafından sevilmek istenen Enes bu hayale ulaşmak için yoluna başka bir hayal daha koymuştur: Youtuber olmak. Fakat ailesi ve çevresindekiler Enes’e inanmaz ve onu üniversite sınavlarına çalışması için zorlarlar. Enes bir karar vermek zorundadır, ya youtuber olup hayallerinin peşinden koşacak ya da hayallerinden vazgeçip üniversite sınavına hazırlanacaktır.

Fragman Hakkında:

Vine fenomenlerinden sonra sanırım youtuberlar da film çıkarma kervanına katıldı. Enes Batur, youtube’da oldukça fazla abonesi bulunan, başarısını her gün yeni videolar yüklemesine borçlu olan başarılı bir youtuber kardeşimiz ama film işine girmeseydi sanki daha iyi olmaz mıydı diyorum. Neyse fragmanı yorumlamaya başlayalım yavaştan. Filmin konusuna değinecek olursak fragmandan gördüğümüz kadarıyla sosyal hayatında ve okul hayatında pek başarılı olmayan bir çocuğun bilgisayar ve youtube ile tanışmasıyla popülerliğinin artması ve sevilen biri haline gelmesi, sonlara doğru şöhrete kendini kaptırdığı için geldiği yeri unutup arkadaşlarına sırtını dönüyor gibi gözüküyor. Biraz klişe bir hikaye gibi değil mi? Sıkça gördüğümüz ezik ve yalnız çocuğun bir şeyler başarıp da ünlü olması sonucu, üne kendini çok kaptırıp, dostlarına arkasını dönmesi ve filmin sonunda hatasını anlayıp her şeyden vazgeçip arkadaşlarına geri dönmesi. Üstüne çok film çekilmiş bir konu ama çoğu zaman tutan bir konu çünkü herkesin hayalidir bu. Konu güzel işlenirse eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilecek bir konu. Oyunculuklar kısmına gelirsek ise kadro genel olarak youtuberlardan oluşuyor gibi. Ceyda Düvenci, bekir Aksoy, Kerem Fırtına gibi oyuncular bu youtuber kadrosunun arasına serpiştirilmiş. Göreceğiniz üzere filmden zaten üst düzey bir oyunculuk beklemiyorum. Tamam youtuberlar da kamera önünde iş yapıyorlar ama rol yapmak, oyunculuk tamamen farklı ve uzmanlık gerektiren bir alan. O yüzden tek temennim kamera önünde fazla sırıtmamaları olacak. Biraz ön yargılı gibiyim filme karşı ama umarım film benim ön yargılarımı kıracaktır ama ben yine de herkesin kendi işini yapması taraftarıyım.

Editör Notu:

Benim açımdan sinemada izlenecek bir film değilBelki güzel bir film olur belki benim beklediğim gibi vasatı aşamaz kesin bir şey diyemem ama aile komedisi tadında bir film olacak gibi gözüküyor. Enes Batur fanı olan küçük arkadaşlar için güzel ve eğlenceli bir film olabilir gibi. Ha umarım film ultra, maksimum güzel olur da beni mahcup eder ama yine de sanırım sinemada izleyecek kadar şans vermeyeceğim bir film.

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top