Gündem

Feminizm Nedir ?

Feminizm; erkekleri düşman olarak gören ve kadın üstünlüğünü kabul eden bir düşünce akımıdır(!)

Ne yazık ki feminizm günümüzde çoğu insan tarafından bu şekilde biliniyor. Peki bu şekilde bilinmesinin nedenlerini merak ettiniz mi ? Bu düşüncenin bu denli yaygın olmasının tek bir nedeni var bana göre o da sorgulamamak. Sorgulamamak aynı zaman da dünyamızın en büyük sorunu. Yaşadığımız alanın dışında gerçekleşen olayları oturup izlediğimiz ve kulağımıza fısıldanan şekliyle kabul ettiğimiz sürece bir takım şeyler yanlış bilinmeye devam edecek. Kulaktan dolma bilgiler ve sürü psikolojisinin etkisiyle kendini bir düşüncenin ve görüşün içine dahil eden insanlar yüzünden bugün kadın erkek eşitliğini savunan ve cinsiyet ayrımını kabul etmeyip bireyleri kadın veya erkek olarak değil insan olarak gören feminizm, halk arasında erkek düşmanlığı olarak görülüyor.

Bir şeyi savunmak veya bir görüşe dahil olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bu istekten vazgeçmek çünkü savunacağınız şeyleri siz seçersiniz o fikir sizin zihninizde oluşur ve daha sonra o fikir sizin bir parçanız olur savunmak ve desteklemek ise fikirlerinizi beyan etmektir. Şayet bir fikriniz veyahut bir düşünceniz yoksa ortada savunanabileceğiniz bir konuda yoktur. Önce düşünün sonra sorgulayın ve araştırın bu sizi her zaman doğruya götürecektir. Burada bahsettiğim doğru ise somut ve genel bir doğru olmayıp oldukça soyut ve öznel bir doğrudur. Bu doğru sizin vicdanınız ve karakteriniz doğrultusunda hareket ettiğiniz karar mercihinizdir. Demek istediğim bir şeyin parçası olmadan önce parçası olmak istediğiniz bütünü tanıyın, bilin ve onun bilincinde hareket edin çünkü yapmak için yapılan eylemlerin sonucunda dünyada doğru bilinen yanlışlar hüküm sürüyor. Bu doğru bilinen yanlışlar arasında sadece feminizm yok; sağ – sol kavramı, siyaset, politika, din ve aklınıza gelebilecek her alanda insanları sürükleyen içi boş cehalet rüzgarları bugünün dünyasında esmeye devam ediyor. Bu rüzgara kapılmamak için yapmanız gereken ise aslında çok basit sadece biraz sorgulamak.

Feminizm; bireyleri cinsiyet olarak değil insan olarak ele alan ve insanların eşit hak, özgürlük ve statüye sahip olmalarını savunan bir düşünce olup bu özgürlük, hak ve statü kavramlarının kadınlar üzerinden cinsiyet ayrımına gidilerek tam anlamıyla karşılanmaması sonucu bu haksızlığa karşı sesini yükselten bir düşünce sistemidir.

Ve bu düşünce sadece kadınlar tarafından değil tüm insanlar tarafından desteklenmelidir.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(3 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top