Oyun Önerileri

Film Gibi Oyunlar

Harika senaryoları ile görselliğin önüne çıkmış, bazen de görselliği ile beraber iyi işler başarmış oyunlarla karşılaştık.Bugün ise bu zamana kadar çıkmış, senaryosu ile büyük başarılar elde etmiş en başarılı 5 oyunu yada seriyi ele alacağız.

              

1)Until Dawn

Klasik bir korku oyunundan daha fazlası. Yaptığınız her seçimle oyunun kurgusunda ileriye dönük değişimler gerçekleşiyor. Oyuna olaylar silsilesi kodlanmış ve her iyi veya kötü olaydan sonra farklı olaylar gerçekleşiyor.

Aynı zamanda, yeni nesil oyun teknolojisi ile gerçek oyuncular kullanıldı:

                  

2) Grand Theft Auto (GTA) Serisi

Dünyanın en ünlü oyunlarından biri olan GTA serisi aslında her oyununda farklı bir konuyu ele almakta. Genelde hırsızlık, düzenbazlık gibi konuları ele almasına rağmen şu anda piyasada en çok satılan oyun serilerinden birisi. Her ne kadar kötü örnek teşkil etse de başarılı. Yani ben oynarken çok zevk alıyorum. Belli ki benim gibi düşünen çok insan var saygılarımla…

 

3)Uncharted Serisi

Hazine avcılığı, bulmaca bilmece kuramını senaryosuna harika şekilde entegre etmiş, çıkardığı 4 oyununda da başarılı konuları ele alarak oyuncuları sıkmayan güzel ve değerli bir seri. Çok yakında da film olacağı haberini vermek isterim…

 

 

 

4) God Of War Serisi

Tanrılardan öç almak için doğmuş, Zeus’un baş düşmanı olarak Yunan mitolojisinde yerini almış. Yunan mitolojisini bu zamana kadar en iyi şekilde anlatan seri. Kratos oyun dünyasında kendine öyle güzel bir yer ayırdı ki hiç bir zaman unutulmayacak. Sony Exclusive’in en değerli oyunu.

           

5) Need For Speed Mostwanted

Yarış oyunlarının gelmiş geçmiş (BENCE) en iyi oyunu. Bu oyuna bağımlı olmamın en büyük nedeni kesinlikle senaryosudur. Senaryosunu tabi ki hepimiz biliyoruzdur. Razor adlı kötü adamı yenmek için uğraştığımız bu efsane kesinlikle ilk beşin arasına girer.

 

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(4 oy, ortalama: 4,75, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top