Dizi Önerileri

Fringe

Dizi önerilerimiz kısmında sizlere bu hafta çok özel bir diziyi önereceğim. Yabancı dizi izleme kültürünü kendime aşılarken izlediğim 2. Yapımdır Fringe.

Fringe’i özetleyecek ana temalardan biri kuşkusuz olay dizisi olmasıdır. Her bölüm farklı vakalar üzerine çalışmalar ve arkada sabit bir paralel evren bazlı konuların işlenmesi diziyi her geçen bölüm daha heyecanlandırıyordu. 5 sezonluk bu dizi başta gözünüzü “Abi nasıl bitecek ya?” diye korkutursa da kesinlikle ön yargınızı bir tarafa atmanızı istiyorum. Bitirmek gözüyle değil de şöyle her gün birer bölüm çok tadında olacaktır.

Dizinin oyuncu kadrosundan iki isim beni çok etkiliyor. Birincisi Anna Torv; kendisi âşık olduğum ilk yabancı dizi karakterini canlandıran kişi olup, kusursuza yakın bir oyunculuk sergileyen kişidir. Daha önceki yapımlarında pek aham şaham bir kitleye ulaşamasa da Fringe ile ciddi bir kitle kazandığını söyleyebiliriz. Bir diğer isim John Noble. Oynadığı karakterin ismi ise Walter Bishop’du. Onunla ilgili en güzel şeylerden biri ise Breaking Bad dizisinin Walter White karakteri ile sürekli karşılaştırılması ve hatta tarafların birbirleri ile sürekli atışmasını görmekti. (Tam bir Walter Bishop hayranı olarak bende o kavgaya katılmıştım.)

Eee artık size dizi önerimi yaptım yavaşça ekranlarınız ile sizin aranızdan çekiliyorum. Bu diziyi özellikle tavsiye etmek istediğim kitle kesinlikle Bilim-Kurgu severler olacaktır. Her bölümünde ayrı zevk alıp sizi gerçek hayatınızda birçok konu üzerinde araştırmaya sürükleyeceğine eminim.

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top