Kategorize

Game Of Thrones 4. ve 5. Bölüm İnceleme

Öncelikle hepinizden özür dilerim arkadaşlar 4. bölüm üzerine konuşamadık çünkü gerçekten hastaydım ve bölüm de hiç tatmin etmemişti beni. Bu yüzden bu yazı da 2 bölüm incelemesini birlikte yapacağız. Açıkçası iş artık incelemeden çıktı tamamen yapılan saçmalıklardan bahsetmeye döndü haberiniz olsun.

Yani 8 sezonluk bir serüvenin gerçekten bu kadar kötü bir hale getirmeyi nasıl başardılar? Yani dizinin asıl sorunu bu 2 yazar. Çünkü prodüksiyon olarak dizi eski sezonlarından daha kaliteli çünkü ayrılan bütçe çok fazla , fakat bu denli kötü yazılamaz bir senaryo ya.

İlk gözüme batan şey 2. ejderhanın ölümü oldu hocam bu ejderhalar kilometrelerce uçabiliyor etrafını görebiliyor da Khaleesi bir tane gemiyi fark etmiyor mu? Haydi o kısımdan bu bölüme de bir alıntı yapalım, 10 tane gemi 1 ejderi her türlü vurabiliyor ama neredeyse 60 gemilik bir donanma bir tanesini tutturamıyor. Hadi geçin o işi abi!

Hayır dizinin en önemli karakterlerinden biri Varys, fısıltıların efendisi bu adamın lakabı ve ölüm sahnesinde tek kelam konuşmuyor. Ne demek oluyor bu? Ya sizin bu karakterin gelişimine, mazisine hiç mi saygınız yok? Dizinin son sezonunda en önemli savaşları göreceğiz dedik fakat savaş stratejisine dair bir gram veri yok elimizde. Bakıyoruz Golden Company dizilmiş Jon Snow karşısına kendi ordusuyla dağınık bir şekilde gidiyor ne oldu Jon düzenli orduya geçilmedi mi kardeşim?

Euron ve Jaime savaşı mı gerçekten son sezonun kalan 2 bölümünde görmek isteyeceğim son şey olabilirdi. Bu kadar gereksiz bir sahne olamaz ya, ne yapmaya çalıştınız aslında Jaime böyle ölecekti falan hissi mi?

Son olarak 5. bölüme dair beğendiğim bir şey kesinlikle Westeros’un yanıp kül olduğu sırada insanların yaşadığı izdiham, korku öte yandan Lekesizler ve Khaleesi’nin öfkesi. Bu his en azından bana geçti. Kaldı ki kamera açıları da gayet hoşuma gitti sadece Arya Stark özelinde bu kadar fazla sahne ne biliyim meh dedirtti artık. Yani her bölüm geliştirilen bir Arya Stark ne yapacak anlamıyorum Khaleesi’yi falan öldürecek herhalde. Son olarak Lena Headey sen gerçekten çok kaliteli bir oyuncusun be !

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top