Dizi Eleştirileri

Game Of Thrones 8. Sezon 3. Bölüm İnceleme

Arkadaşlar öncelikle bu bölüm gerçekten diziye olan hayallerimi yıktı desem yeridir tamam son sezonlarda gerçekten güzel bölümü nadir izler olmuştuk ama hikaye bizi hala ayakta tutuyordu. Fakat bu bölüm ile birlikte o güvendiğimiz hikaye çok zarar aldı desek yeridir. Biraz iyi taraflarından sonra da bana göre neden kötü olduğundan bahsedeceğim.

Başlangıçta kameranın sırayla karakter değiştikçe başka açıdan girmesi ve karakterlerin yüzündeki o korkuyu görmemiz gayet yerinde ve başarılı olmuş. Melisandre’nin Dothrakların silahlarını ateşli yaptığı sahne ve o birlikten birliğe geçiş güzel olmuş. Bölüm genel anlamıyla kamera açıları olarak iyiydi. Fakat bazı karakterlerin savaşırken ki sahnelerinde biraz daha uzun süre durmaları gerekirdi.

Jorah Mormont’un ilk ataktan sonraki çaresizliği ve savaş sırasında ki diyaloglar hatta hiç konuşmadan jest ve mimikleri ile durumun vahimliğini anlatan oyuncular seyir zevki iyi sahnelerdi. Kızıl rahip bize sonunda ışığın tanrısının gücünü gerçek anlamda gösterdi diyebiliriz. Aryanın geldiği savaşçılık seviyesini gördüğümüz sahnede biz seyirciler için çok değerliydi, müzik ile uyumu ise gayet tadındaydı. Theon’un Bran’i savunduğu sahne akıllara Plevne savunmasını getirdi. Koca yürekli Theon Greyjoy be. Ve Night King tarafından görevi sonlandırıldı. “Sen iyi bir adamsın Theon”

Ve son olarak artık işin acılı tarafına geliyoruz. En büyük hayal kırıklığım Night King’in ölümü. Ondan daha kötüsü bu kadar bizi hypeladıkları savaş sahnesi gerçekten bu muydu? Ya her şeyi yapsaydınız da Night King’i neden öldürdünüz? Yani gerçekten olay tamamen cersei-dany fightına mı dönecek ? Yada Jon Dany taht kavgasına mı? Ki bunu da 3 bölümde ne kadar iyi diyalog yazarak verecekler ? Zaten diyalog sorunu 2 3 sezondur başımızda. Hadi bunları da geçtim Bran Stark namı değer kuzgun arkadaş biz bu bölümden sonra ne göreceğiz onla ilgili ? Yada ne yaptı bu bölümde sadece Night King’in geldiğini görmesi miydi? Nasıl bu kadar önemli bir karakter harcanır abi.

Son olarak söylemek istediğim son 3 bölümde bize Taht savaşını ne kadar iyi verirler bilmiyorum ama hikaye Game of Thrones izleyicisinin hiç de istemediği bir noktaya gitti. Bu saatten sonra epik olay değilde diyalog ve lannister ölümleri belki Jon Dany arasındaki politik kavga bizlere seyir zevki yüksek sahneler çıkartabilir. İyi Günler…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(4 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top