Dizi Eleştirileri

Game Of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm İnceleme

Bir başka Game Of Thrones bölüm yorumu ile karşınızdayım arkadaşlar. Bu bölüm beni bir önceki bölümden daha çok duygulandıran ve seyir zevki veren bir bölüm oldu lafa bunu kabul ederek başlamam gerektiğini düşünüyorum.

Bu bölümde en çok dikkat çeken şeylerden biri Brienne of Tarth ve Jaime Lannister ilişkisiydi. Başta Brienne’nin kefil olması ile kendini affettirme yolunda önemli bir adım atan Jaime asıl delikanlılığı ise Brienne’i Yedi Krallığın şövalyesi yaparak gösterdi diyebiliriz.

Bir başka ikilimiz Arya – Gendry muhabbeti ise bence tadındaydı, Arya tamamen duygularından yoksun bir halde takılarak aklında sadece ölüm vardı ve Gendry ise ona hayranlık duymaya devam ediyordu. He tabii eklemeden edemeyeceğim birlikte oldukları sahne de Arya Stark’a yazılan o replikler falan gerek var mıydı gerçekten ya ? Hakkını verelim dizide gerçekten en iyi mimik kullanan oyunculardan biri diyebiliriz Joe Dempsie (Gendry) için.

Bu bölümde izlemekten keyif aldığım karakterlerin başında Sansa Stark geliyor. Sezon 1 den beri bu kadar gelişim gösteren bir karakter yok bence. Kralın Şehrinden, Winterfelldeki tüm karakterlerden öyle dersler almış ki attığı her adım temkinli ve planlı. Elbette burada büyük pay Littlefingerda. Khaleesi karşısında gerçekten çok oturaklı ve otoriter duruyor. Ve Theon ile kavuşma sahneleri ise gerçekten kamerasından müziğine mükemmel bir sahneydi.

Ateş başında gün doğumunu beklerken geçen vakitteki konuşmalar hal ve tavırlar yer yer sıksa da genelde bütünü bozmadığını düşünüyorum. En azından ben keyif aldım o sahnelerden. Pod’un parçaya girişi ve Winterfell’in savaşa hazırlanışı güzel sahne yaz bunu yaz. Yine tam bu sıralarda Sör Davos, Shireen Baretheon’a benzer bir kız ile karşılaşıyor ve buradaki geçmişe atıf da gayet tadındaydı.

Genel olarak baktığımız zaman Khaleesi’nin her defasında yüzüne yakın çekim girilen sahneler ve önemsiz karakterlere harcanan dakikalar dışında bu bölümde hoşlanmadığım pek bir şey yoktu. Bu az bölümlük sezon da bu kadar fazla diyalog ve Winterfell sahnesi çekmek bazı insanların hoşuna gitmiyor olabilir fakat ben zevk aldım izlerken ve Aksiyondan çok Game Of Thrones diyalogları ile beni çektiği için güzel bir bölümdü diye düşünüyorum.

I will fight for you Sansa Stark !

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top