Filmler

Gamer

Gamer(Oyuncu) (2009)

Başrollerinde 300 Spartalının Leonidası olarak tanıdığımız Gerrard Butler, Dexter olarak bildiğimiz Michael C. Hall, Fury’den tanıyabileceğiniz Logan Lerman ve Amber Valletta yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Jason Statham’lı aksiyon dolu Crank filmlerinin yönetmeni Mark Neveldine ve Brian Taylor üstleniyor.

Filmin konusunu spoilersız olarak açıklamam gerekirse, Bir milyarder olan Ken Castle(Micheal C. Hall) zihin kontrol teknolojisinin gelişmesi ile bir oyun yaratmıştır. Slayers. Bu oyunda insanlar tarafından kontrol edilen insanlar belli parkurlarda çatışarak hayatta kalmaya çalışmaktadır. Bu oyunun yıldızı Simon(Logan Lerman) tarafından yönetilen Kable(Gerard Butler)’dır. Bir idam mahkumu olduğu için oynamaktan başka seçeneği olmayan Kable, oyundan çıkmanın bir yolunu bulup karısını, ailesini ve insanlığı zengin milyarderin elinden kurtarmak zorundadır.

Filmin konusu genel olarak buydu. Şimdi gelelim filmin olumlu ve olumsuz yönlerine.

Öncelikle filmin olumlu yanları:

Aslında filmin güzel ve ilgi çekici bir konusu var. Zihin kontrol teknolojisi ile insanların insanları kontrol etmesi. Filmin konusu filmi biraz ilgi çekici kılıyor.

Filmimizin kötü adamı Ken Castle rolündeki Michael C.Hall güzel bir oyunculuk sergilemiş. Bunun dışında bence geri kalan oyunculuklar biraz vasattı.

Filmin olumsuz yanları:

Filmin ilgi çekici bir konusu var ama filmde düzgün bir konu bütünlüğü yok. Film yer yer sıkabiliyor.

Oyunculuklara değinmiştim. Michael C.Hall dışındaki oyunculuklar genel olarak oldukça vasattı. Özellikle Amber Valletta’nın oynadığı Kable’ın karısı kesinlikle bomboş bir oyunculuk sergilemiş.

Aksiyon sahneleri de oldukça yavandı. Ayrıca kullanılan farklı ve değişik kamera açıları gözü yorabiliyor ve filmi de biraz baltalamış gibi.

Sonuç olarak

Film oldukça vasat bir film olmuş. Hiçbir yönden tatmin etmiyor gibi.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(2 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top