Oyun Haberleri

Google Stadia

Google neler yapıyor??
Google yeni bir streaming sistemi duyurdu. Oyun dünyasını temelleriyle değiştirecek bomba bir olay gelişti. Bu yeni sistemle beraber artık pahalı bilgisayar donanımlarına gerek kalmayacak.
Bu sistemle beraber büyük oyun yayın sistemiyle ekranlarımıza sadece görüntü olarak gelecek ve biz o görüntüde oynayacağız. Yani diyorum ki 1050 ti’lara Ssd harddisklere gerek kalmayacak. Bu görüntü yani oyun bulutu sadece ekranlarımıza değil ayni zamanda telefonlarımıza bile gelebilecek.Hatta Youtube’de oyunun fragmanını izledikten sonra Stadia’da oyna diyerek oyuna başlayacağız.
Sony ve Microsoft gibi konsol devlerinin bu duruma karşı tepkisi ne olacak?
2020’de yeni konsollarını görücüye çıkaracak olan 2 dev firma satışların azalabileceğini düşünüp Google’nin yapamayacağı bir şey yapması gerekiyor. Bu da bizim iyi ama firmalar için kötü bir haber.
Piyasaların bu kadar hareketlenmesi ile beraber geçtiğimiz 10 yılda ki gelişmelerin 10’a katlanmasını bekliyorum. Samsung yöneticilerinin de dediği gibi hazır olun yeni bir çağ başlıyor…

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top