Film Önerileri

Haftalık Film Önerileri #1

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yoktuk, aktif olamadık fakat bundan sonraki süreçte sizlere öneri ve eleştirilerimizle hep yanınızda olacağımıza dair söz veriyorum. Bu süreç için yapılanmaya gittik ve yeni içerikler çıkardık. Bu yazımda ise sizlere yeni içeriğimiz olan Haftalık 3 film önerisini sunmaktan gurur duyarım.

Atonement (2007)

7,8 puanını Romantik/Drama kategorisinde Imdb kullanıcılarından almak çok zordur. Fakat Altın Kürede en iyi film ödülünü almış ve Joe Wright gibi romantik kategoride film yöneten bir adamın elinden çıkması en büyük avantajı. Yazın en sıcak gününde, on üç yaşındaki Briony Tallis, ablası Cecilia’nın yazlık evlerinin bahçesindeki küçük havuza girdiğini görür. Cecilia gibi Cambridge’den yeni dönmüş olan çocukluk arkadaşı Robbie Turner de kızı gözlemektedir. O gün sona ermeden bu üç gencin hayatı birbirlerine bağlanır. Briony’nin hayal ettikleri ve konuştukları herkese çok büyük bir kefaret ödetecektir. Bu filmi her yaştan insana tavsiye ediyorum oyunculukları ayrı filmin müziklerini çok ayrı seveceksiniz.

Chronicle (2012)

Önereceğim ikinci film ise Türkçeye doğaüstü adıyla çevrilen gişede bütçesini 10 katına katlamış bir yapım. Gerçekten bütünüyle böyle kült bir yapım filan beklemeyin fakat her dakikasında gerilip zaman zaman da eğlenebileceğiniz güzel bir yapım. Meraklı liseli üç arkadaş, şans eseri keşfettikleri bir yer altı tünelinde, kendilerine doğaüstü güçler kazandıracak bir ‘şeyle’ karşılaşırlar. Ve aynı gün içinde canlı cansız her şeyi kontrol edebildiğini öğrenen bu dostları bakalım nasıl tehlikeler ve maceralar bekliyor. Bu filmi tam bir yaz filmi olarak değerlendiriyorum, gerçekten keyifle izleyeceğiniz bir yapım sadece oyunculuklardan çok haz etmediğimi belirteyim, daha iyisi olabilirdi.

Dallas Buyers Club (2013)

Ve bu yazımızın son öneri filmi Sınırsızlar Kulübü. Öncelikle belirtmeliyim ki bu filmi benim için güzel yapan şey sadece senaryosu veya verdiği toplumsal mesajlar değil. Matthew McConaughey oyunculuğudur. Evet, bütünüyle güzel bir yapım olabilir ama Matthew abi o nasıl oyunculuktur be. Filmimizin ana kahramanı Ron Woodruf HIV taşıyıcısı ve aynı zamanda uyuşturucu bağımlısıdır. Ron AIDS yüzünden hayatının kısıtlı bir zamanı kaldığını öğrenir. Yasal bir ilaç olan AZT’yi kullanmaya başlayan Ron’un hayatı hiç de iyi gitmemektedir ve çözümü yasal olmayan doğal ilaçlarda bulur. Bunları sadece kullanmakla kalmayıp ticaretini de yapmaya başlar bakalım bu gelişmeler hayatını nasıl etkileyecektir?

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top