Film Önerileri

Hardcore Henry

Hardcore Henry (2015)

Başrollerinde Sharlto Copley, Danila Kozlov, Haley Bennett ve ufak da olsa başrol sayılabilecek Tim Roth’un bulunduğu bu filmin yönetmenliğini ise pek tanımadığım, adını duymadığım Ilya Naishuller üstleniyor.

Filmin konusu öldükten sonra robot, cyborgvari bir şekilde tekrar hayata döndürülen Henry’nin karısı Akan adındaki psikopat ve psikopat olduğu kadar telepatik de olan bir kötü adam tarafından kaçırılır. İngiltere vatandaşı olan Henry hiç bilmediği bir şehir olan Moskova da psikopat ve telepatik kötümüzü bulup karısını onun elinden kurtarmaya çalışacaktır ve bizde filmi birinci kişinin gözünden izleriz.

Filmin konusuna değindiğimize göre şimdi filmin olumlu ve olumsuz yanlarına değinmek istiyorum.

Öncelikle olumlu kısımları aktarmaya çalışayım:

Sherlto Cooper’ın oyunculuğu gerçek anlamda harikaydı. Yer yer birçok karakteri canlandırıp bunların üstesinden fazlasıyla kalkmış ve filmde tek kişilik bir dev orduya dönüşmüş. Filmi izlenir kılan detaylardan biri onun oyunculuklarıydı kesinlikle.

FPS türünde çekilen uzun metrajlı ilk film. Kesinlikle farklı bir deneyim. İzlediğimiz tüm filmleri 3.kişinin gözünden görüyoruz. Kahramanın gözünden filmi izlemek tıpkı bir bilgisayar oyunu havası yaratmış. Oldukça da hoş ve güzel olmuş.

Meraklısı ve sevenleri için gerçekten filmde durmayan, bitmek bilmeyen bir aksiyon var. Film tam anlamıyla aksiyona, kavgaya, gürültüye doyabileceğiniz başarılı bir aksiyon filmi olmuş. Film saf aksiyon, öyle böyle değil. Yani bildiğiniz aksiyon olmuş.

Gerekli sahnelerde kullanılan ve tam zamanında giren müzikler de filme cidden güzel bir hava katmış. Müzik seçimleri de kullanıldığı yerler de oldukça başarılı.

Olumsuz Özellikleri ise:

Açıkçası film çok iyi bir senaryoya sahip değildi. Senaryoda belli kopukluklar, açıklar vardı. Bazı soru işaretleri, cevaplanmamış sorular vardı.

Olumlu özelliklerde değindiğim Sherlto Cooper’ın oyunculuğu hariç genel olarak çok da iyi oyunculuklar yoktu. Oyunculuklar bana göre kötü ya da vasat seviyedeydi diyebilirim.

Bu tamamen kişiden kişiye değişmekle beraber filmde biraz fazla düzeyde şiddet ve kan vardı. Biraz cinsellik de vardı tabi. Bunlardan hoşnut olmayanlar için biraz rahatsız edici olabilir gibi.

Sonuç olarak

Filmimiz türünün öncüsü olarak senaryo da açıklarını ve eksiklerini aksiyon ile kapatmaya çalışan ve türünün ilki olduğu için hatalarını biraz da olsa affedebileceğimiz bir yapım olmuş. Bilgisayar oyunu gibi de bir film olmuş. Bilgisayar oyunu ve aksiyon filmi seven insanlar için oldukça da izlenebilir bir yapım olmuş.

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top