Kategorize

İçerde Ma

Bugün öneremediklerimiz bölümünde İçerde dizisine yer vereceğiz.

Dizinin öne çıkan oyuncuları Çağatay Ulusoy (Sarp), Çetin Tekindor (Kebapçi Celal),  Aras Bulut İynemli (Mert), Bensu Soral (Melek), Fiat Egea 2017 model heyçpekt araba ve en önemli oyuncu ise Abc marka temizlik ürünleri.

Senaryosu ve oyuncu kadrosu bakımından üst düzey bir seviyede olsa da ortaya çıkan iş biraz benim beklentimin altında kaldı.

2 buçuk saatlik The Departed filminden yaklaşık 78 saatlik bir dizi haline çevirdiler. Filmden farklı olarak ana karakterleri kardeş yaptılar, filmde böyle bir kardeşlikten bahsedilmiyordu. Sadece bir fotoğrafta dikkatimi çekti küçük iki kardeş fotoğrafı vardı filmin içinde. Dizinin dışına alınan reklamlar yetmemiş gibi içine de reklam alıp nasıl daha güzel bir dizi yaparız fikrinden, nasıl daha çok para kazanırız fikri ile yola çıkmışlar. Bu arada The Departed filminin kadrosu dizimizden daha kuvvetli ve içinde sabun reklamlarına yer verilmemiş, izlemenizi tavsiye ederim neden İçerde dizisini beğenmediğimi kıyaslar iseniz bana hak verirsiniz.

Türk dizilerinin ve bu dizinin izlenme sebeplerinin en önemli noktası merak uyandırması ve hep bir eksik sahne bırakılmasıdır, yaklaşık 35 bölüm falan Sarp ve Mert’in kardeş oldukları günü bekledi herkes ben dahil.

Dizide inanılmaz saçma sahneler vardı bunların bir kaç tanesini sizinle paylaşacağım.

Hiç diziyi izlemeyen bir kişi bu görseli nasıl yorumlar acaba çok merak ediyorum.

Sarpa kardeşinin kim olduğunu söylememek için elinden geleni yapan ve bunun için ölen Melek, öleceğini bildiği için kardeşlere video çekip bırakıyor ama ölmeden de söylemiyor ki video boşa gitmesin. Videoyu da tabi ki Kebapçi buluyor.

Başka ülkede yaşayamam dedirten bir dizi sahnesi.Oğlunun kahrından harap olan Füsun teyzemiz ABC marka temizlik ürünleri ile evinin temizliğine önem verdiğini de bize gösteriyor. Acımı da çekerim evimi de temizlerim diyor.(ABC büyük büyük yazdım ama bize sponsor değiller.)

-Atsan alınmaz satsan satılmaz

-Satılır satılır LETGO ile çok güzel satılır.

Buradan LETGO’ nun reklamını yapayım da belki sponsor falan olurlar, sayfa kenarlarına LETGO çok güzel giderdi bence ama neyse.

Biraz da dizinin akışında bahsedelim.

Dizide her bölüm en az iki Flash back (Daha önceki bir sahneye gidip asıl olayın öyle olmadığı, aslında bu bunu kandırırken bunun haberi var ve bu aslında onu kandırıyor gibi bir şey ) bulunmaktadır. Bir ara Medcezire oradan Ezele falan gidecek sandım neyse ki dizinin başındaki sahnelere gidip geldiler. Ay yapımın dizilerinde vazgeçmediği ve bunun çok güzel bir şey olduğunu sandığı, sanki her flash back de aynı heyecanı vereceğini sanması da manidar. Acaba hiç kimse ya artık bunu anladılar izlerken kesin böyle olmamıştır diye düşünecek izleyiciler diye fikir beyan etmemiş.

Dizide her bölüm sonu Sarp’ın müdürüne az kalsın yakalayacaktık müdürüm o ……….(her bölüm başka bir +18 tanımlama) Celal gene son anda kaçmayı başardı, ama yakalayacağız müdürüm vs. gibi sözlerle bitmektedir.

Herkes bir birine ihanet etmektedir. Müdürü Sarpa, Sarp müdürüne, Mert Celale, Alyanak Celale gibi.

Dizide en güzel oynayan karakterlerden biri ALYANAK

Gülüşü, ses tonu ve bütün olaylardan bir şekilde sıyırmasıyla benim gönlümde taht kurmuştur.

-Neden izlemelisin ?

Bence bir nedeni yok izlememelisin ve izlemek için çok geç kalmışsındır. Yayınlandığı zaman herkesin dilinde dolaşıyordu ama şuan izlesen de kimse muhabbetini yapmaz.

Yani kısaca 78 saatlik bir vakit kaybı ama saçma bir şekilde Türk dizilerini seviyor isen sevebilirsin.

-Neden izlememelisin ?

Yukarıda o kadar neden anlattım bunlar yetmedi ise Melek ölüyor, Celal deliriyor, Sarp Mert ve ailesi birbirine kavuşuyor, Mert en son hapse giriyor, müdürü Celal öldürüyor, Davut’u Sarp öldürüyor dizi bundan ibaret saçma yan karakterleri saymazsak. İki satırda diziye Final yaptırdım.

 

 

Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(1 oy, ortalama: 5,00, 5 üzerinden )
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Popüler Yazılar

Sosyal Eleştiri olarak sizlere dizi film oyun vb. birçok kategoride eleştiriler ve öneriler sunuyoruz. Bununla kalmayıp hayattan tecrübeler ve günümuz medyasından birçok gelişmeyi de sizlere aktarıyoruz.

Copyright © 2017 Sosyal Eleştiri. Created byPYLOP

To Top